Euroformula Open

Wygrana Antoniego Ptaka

Lider klasyfikacji generalnej Euroformula Open Leonardo Pulcini  wygrał zdecydowanie i latwo pierwszy wyścig serii na torze Silverstone. Pulcini dominował od początku wyścigu, regularnie budując przewagę nad rywalami. Kierowca Campos Racing na mecie wyprzedza Herta o 4,933 sekundy. Najszybszy przez większość czwartkowych treningów Antoni Ptak ruszał do wyścigu z czwartej pozycji i natychmiast po starcie awansował na trzecie miejsce, które bronił przez kilka kółek. W drugiej połowie wyścigu Polak odskoczył konkurentom i pewnie dowiózł do mety trzecie miejsce, a razem z nim swoje pierwsze podium w serii Euroformula Open.

 

Jeszcze lepiej naszemu reprezentantowi poszło w drugim, niedzielnym wyścigu tej serii. Z pole position startował Colton Herta, jednak Ptak bardzo szybko go wyprzedził. Nie była to jednak spokojna jazda do końca wyścigu, który trwał 15 okrążeń. Tuż za Polakiem jechał Ferdinand Habsburg z zespołu Drivex. Na półmetku przewaga naszego kierowcy, zawodnika RP Motorsport przekraczała tylko niewiele ponad sekundę. Podczas ostatniego okrążenia zaczął padać deszcz, wtedy to rywal przypuścił frontalny atak i odrobił 0,7 sekundy, lecz mimo atmosferycznych utrudnień Ptak jechał uważnie i kontrolując wyścig dojechał jako pierwszy.

To był bardzo udany weekend dla Antoniego Ptaka, który najpierw pierwszy raz pojawił się na podium serii ( w ubiegłym roku pojawiał się na podium 451_3116 52 34w kategorii debiutantów) a drugiego dnia wygrał swój pierwszy wyścig Euroformula Open. Polak po czterech weekendach zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nieco gorzej poszło Igorowi Waliłko, zawodnikowi Fortec Motorsports. W pierwszym wyścigu Igor miał 11 czas kwalifikacji, a wyścig ukończył na 8 pozycji. Drugiego dnia rywalizacji startując z 8. miejsca awansował na pozycję 7. Waliłko ma na swoim koncie 48 punktów w połowie rywalizacji Euroformula Open. Co ciekawe Waliłko punkty zdobywał we wszystkich wyścigach tegorocznej serii.

Do rozegrania pozostały jeszcze cztery weekendy. Najbliższy wyścig 10/11 września na torze Red Bull Ring.

Klasyfikacja generalna Euroformula Open:

1. Leonardo Pulcini 162
2. Ferdinand Habsburg 126
3. Diego Menchaca 88
4. Damiano Fioravanti 71
5. Jack Aitken 71
6. Antoni Ptak 62
7. Colton Herta 59
8. Igor Waliłko 48
9. Tanart athienthirakul 42
10. Enaam Ahmed 27

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top