Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Wilk rusza na Barbórkę

Już w ten weekend odbędzie się 53.Rajd Barbórka. Kolejna edycja najbardziej kultowej rajdowej imprezy w kraju tradycyjnie zgromadzi na starcie czołówkę Polskich kierowców. Na liście zgłoszeń pojawiło się aż 89 załóg, w tym jedyna kobieta za kierownicą – Magda Wilk, pilotowana przez Kacpra Wróblewskiego.

Kacper Wróblewski: Dwa lata temu powiedziałem sobie, że jak nie będę miał auta 4wd do dyspozycji, to więcej tu nie wystartuję, ale jak to mówią „nigdy nie mówi nigdy”.  W końcu teraz po życiowych zmianach to mój domowy rajd 😉 Wracam na prawy fotel do Magdy i naszego pięknego IS’a  z czego bardzo się cieszę. Myślę, że będziemy mieli dużo frajdy  i na pewno pojedziemy dla kibiców 😉  Na koniec tylko dodam, że na samej Karowej pojawię się również w roli kierowcy. Będę miał przyjemność  zrobić pokazowy przejazd Kia Picanto z 12-letnim Nikodemem Wierzbickim, który już od kilku lat z powodzeniem ściga się w kartingu. Do zobaczenia!

ww_DSC4629

fot. Wojtek Wróblewski

W 53. Rajdzie Barbórka załogi będą miały do pokonania ponad 20 kilometrów. Poza znanym już odcinkiem Tor Służewiec czy też Autodrom Bemowo, nowością z pewnością będzie PGE Narodowy. Na koniec najlepsze załogi z poszczególnych klas będą rywalizować na słynnej Karowej. Warto również czekać do końca ponieważ po przejazdach załóg zgłoszonych do Rajdu Barbórka wystartuje 41 samochodów w Barbórce Legend.

Magda Wilk będzie jedyną kobietą za kierownicą, ale nie jedyną przedstawicielką płci pięknej. Na prawym fotelu zobaczymy cztery kobiety: Magdalena Tokarska (załoga nr 33, kierowca Artur Rowiński), Justyna Waliszewska (załoga nr 60, kierowca Paweł Poletyło), Olga Goźlińska (załoga nr 64, kierowca Konrad Strzeżysz) oraz Joanna Szymków ( załoga nr 89, kierowca Wiktor Matuszewski)

Oczywiście wśród wszystkich startujących załóg zobaczymy najlepsze polskie ekipy z Kajetanem Kajetanowiczem – Rajdowym Mistrzem Europy, oraz Grzegorzem Grzybem – Rajdowym Samochodowym Mistrzem Polski na czele. Dodatkowe informacje o 53. Rajdzie Barbórka na stronie organizatora: www.barborka.pl

Zapraszamy do kibicowania Magdzie Wilk i innym załogom rywalizującym na OS-ach.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top