World Rally Championship

VW jednak pojedzie w WRC?

Wolfgang Dürheimer, Wilhelm Rampf 2013 World Rally Championship Party

Wolfgang Dürheimer, Wilhelm Rampf

Wolfgang Dürheimer odpowiedzialny za motorsport w Volkswagenie, powiedział magazynowi Autocar, że „umowa na starty Polo WRC 2017 w Rajdowych Mistrzostwach Świata stanowi dla niego priorytet numer 1 – ale tylko w tym przypadku, gdy nie będzie to kosztowało VW żadnych pieniędzy. VW Motorsport może przekazać swoich ludzi prywatnemu zespołowi.”

Zapowiedział jednak, że nie będzie to takie proste, choć koncern ma prosty przepis na to, jak tego dokonać: „Pracuję nad tym i zawsze popierałem starty naszych samochodów pomimo wycofania fabrycznego zespołu. Najważniejszym czynnikiem jest to, żeby jakikolwiek projekt nie kosztował nas żadnych pieniędzy. Jeżeli uda się zawrzeć właściwą umowę, wówczas pomożemy w każdy sposób. Możemy zapewnić pracowników VW Motorsport, aby pomóc w prowadzeniu i rozwoju samochodów. Będzie można wynająć naszych specjalistów, cokolwiek zechcą. Mam nadzieję, że kontrakt zostanie podpisany, będziemy mieli team w styczniowym Rajdzie Monte Carlo i wystartujemy w całych mistrzostwach. Jeżeli tak się stanie, byłaby to cudowna historia. Team nie uchodziłby za faworyta, a kibice mieliby frajdę. Jeżeli wszystko zostanie zrobione poprawnie, może z tego wyniknąć niesamowita historia.”

Dieter Depping, Erwin Mombaerts Volkswagen Polo R WRC (2017) Test Baumholder 2016

Wiele mówiło sie o tym, ze najbardziej zainteresowany takim rozwiązaniem jest koncern Red Bull, który był głównym partnerem VW w poprzednich kampaniach, a do sezonu 2017 chciałby przystąpić jako zespół prywatny.

Co ciekawe, nie tylko Polo WRC 2017 jest do wynajęcia. Według Dürheimera można również postarać się o starty Audi R18 z WEC: „Istnieje zainteresowanie, ale to bardziej złożona sytuacja niż w przypadku WRC. Te samochody są na innym poziomie technicznym niż cokolwiek używane dzisiaj w wyścigach, łącznie z F1. To nie są pojazdy, które prywatny zespół może po prostu wystawiać, chcemy jednak współpracować z każdym teamem, który posiada odpowiednie zaplecze i budżet.” 

 

Innymi słowy: Mamy sprzęt, mamy ludzi, mamy pojazdy zdolne do wygrywania, szukamy sponsorów, którzy zapłacą za nasze zwycięstwa.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top