Karting

Udany weekend ROKkersów

W zakończonych w niedzielę zawodach 26′ Trofeo Autunno Finale w Lonato polscy Rokkersi pokazali, że należą do światowej czołówki tych rozgrywek. Dominacja Polaków najbardziej widoczna jest w Junior Roku, w którym prawie na każdej imprezie staje nasz reprezentant na podium. Nie inaczej było tym razem. Podczas finałowej rozgrywki 26′ Trofeo Autunno najlepiej z Juniorów lonato1spisał się Kacper Szczurek, który stanął na najniższym stopniu podium. 5 miejsce zajął Maciek Szyszko, 10. był Adrian Janicki, 24. Maricn Zając,a 33. Filip Zagórski.
Podium klasyfikacji generalnej Junior Roka całego Trofeo zdominowali Polacy, pierwsze miejsce zajął Kacper Szczurek przed Maciejem Szyszko i Adrianem Janickim.

Najliczniej obsadzoną przez naszych Rokkerów kategorią był Mini Rok. Wśród startujących Polaków najlepiej spisał się Tymek Kucharczyk, który zajął drugie miejsce. Siódme miejsce zajął Jakub Szablewski, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Mateusz Lenart, 18. Marcel Kuc, 27. Maciej Banaś, a 33. Alan Czyż. Pozostali, czyli Gawron, Sztuka, Łukasiewicz, Klimaszewski, Mazurek, Pasiewicz odpadli po biegach kwalifikacyjnych.

W Senior Roku po raz kolejny Szymon Szyszko pokazał, że jest w fantastycznej formie. W finale dojechał do mety na drugiej pozycji, co wystarczyło do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej całej imprezy. Oprócz Szymona w zawodach dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Lejko Igor dojechał do mety tuż za podium, Bartosz Mila na 8. pozycji, Karolina Janicka na 16. oraz Adrian Marcinkiewicz na 19 miejscu.

Jedyny reprezentant naszego kraju w klasie biegowej Shifter Rok, Jan Krencisz zawody ukończył na 12. pozycji.

A już za tydzień najważniejsza impreza tej jesieni dla zawodników rywalizujących w serii ROK Cup – czyli Finał Światowy. W tegorocznym Finale wystartuje rekordowa liczba zawodników. Zgłoszonych jest 421 kierowców wśród, których jest aż 36 polskich Rokkerów. W najliczniejszej grupie MINI ROK na 170 zgłoszonych jest 19 Polaków, w Juniorze i Seniorze wystartuje po 8 naszych reprezentantów. Natomiast w SHIFTER ROK wystartuje jeden Polak.

Oto pełna lista naszych zawodników zgłoszonych do Finału w Lonato.