Motocykle

Udany start Nowackiego

Za nami druga runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Tym razem najszybsi polscy motocykliści rywalizowali na węgierskim torze Pannonia Ring. Obiekt wybudowano z myślą o organizacji wyścigów motocyklowych, co przejawia się tym, że zamiast metalowych band w skrajniach toru rozmieszczone są liczne pułapki żwirowe oraz rozległe pasy zieleni pozwalające na bezpieczne wyhamowanie ciała motocyklisty po upadku. Tor ma 4740 m długości, pętla zawiera 18 zakrętów, z których 11 jest prawych, a 7 lewych.

Na torze bardzo dobrze czuł się zawodnik wspierany przez ekantor.pl Igor Nowacki. Zielonogórzanin po początkowych kłopotach ze sprzętem, zajął 4. miejsce w pierwszym wyścigu. Wielka determinacja i nie małe umiejętności sprawiły, że kolejnego dnia był awans i ostatecznie zobaczyliśmy Igora na podium w klasie STK 1000

nowacki1

Paweł Szkopek zdominował natomiast rywalizację  w tej rundzie w klasie Superbike. W stawce 38 zawodników z całej Europy motocyklista ekipy Wójcik FHP Racing Team zakwalifikował się do pierwszego wyścigu z trzecim czasem, ale szybko wysunął się na prowadzenie, dowożąc zwycięstwo do mety. W drugim wyścigu, ruszając z pole position, był poza zasięgiem, wygrywając po raz kolejny z przewagą blisko minuty nad drugim polskim kierowcą i ponownie pokonując rywali z Alpe Adria, którzy towarzyszyli zmaganiom WMMP.

1 Komentarz

1 Comment

  1. Warsztat

    Czerwiec 21, 2016 at 11:51 am

    Trzymam mocno kciuki!! 🙂 Oby więcej sukcesów wśród naszych Polaków

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top