Żużel

„To nie była komfortowa sytuacja…”

Znamy już skład w jakim Falubaz Zielona Góra pojedzie po mistrzostwo w sezonie 2016. Trener Marek Cieślak będzie miał do dyspozycji następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Jason Doyle, Andriy Karpov, Aleksandr Loktaev, Krystian Pieszczek, Sebastian Niedźwiedź.

Ostatnie tygodnie były dla klubu z Zielonej Góry, jego kibiców i zawodników bardzo stresujące. Niepewność przyznania licencji, długi, to nie sprawiało, że przygotowania do sezonu  można było rozpocząć w spokojnej atmosferze. PZM przyznał klubowi licencję warunkową, a ta decyzja spowodowana była sprawą w Trybunale Polskiego Związku Motorowego. Dotyczy ona kwestii potrącenia Jarosławowi Hampelowi wynagrodzenia za sezon 2015. Jej wynik ma być znany w połowie stycznia. Jeżeli Trybunał uzna rację klubowi, a nie żużlowcowi, Falubaz automatycznie otrzyma licencję bezwarunkową. W przeciwnym wypadku Falubaz będzie musiał do 29 lutego uregulować wynagrodzenie Hampela. Niewiadomą jest jeszcze nazwa nowego, strategicznego sponsora klubu, ale włodarze zapewniają, żę rozmowy trwają, a ich wynik poznamy na początku przyszłego roku.

Teraz przygotowania do batalii o mistrza mogą ruszyć pełną parą. Kapitan zespołu – Piotr Protasiewicz, co prawda rozpoczął je już kilka tygodni temu, ale tylko nam opowiada, że nie było to najlepszy czas na spokojne trenowanie.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top