WrOOOOm TV

Taddy Błażusiak: Odchodzę

Jestem w szoku. Szczerze powiedziawszy liczyłem na to, że takiego mistrza będziemy mieli zawsze. Że każda kolejna edycja Superenduro w naszym kraju, to będzie kibicowanie Tadeuszowi Błażusiakowi. Że każdy kolejny sezon to trzymanie za niego kciuków i ostatnie kilkanaście miesięcy tego nie zmieniło. Wierzyłem, jak większość kibuców sportu motorowego, że to tylko przejściowe kłopoty, bezpośrednio związane z problemami zdrowotnymi. Od wczoraj jednak, wiemy, że jest inaczej.

Taddy Blazusiak prepare to Red Bull 111 Megawatt, Poland on September 17th 2016

10 lat totalnej dominacji. Niezapomniane wyścigi, wielkie zwycięstwa i bezapelacyjne panowanie po obu stronach Atlantyku. 6 tytułów mistrza świata FIM SuperEnduro, 5 mistrzostw Ameryki w Endurocrossie, 4 złote medale X-Games, 5 zwycięstw z rzędu w Erzbergrodeo i triumf w 1. edycji Red Bull 111 Megawatt. To tylko najważniejsze sukcesy w karierze Taddy’ego. Po dekadzie na szczycie imperator hard enduro mówi „dość”. Tadeusz Błażusiak kończy karierę, zaczyna inne życie i stawia przed sobą nowe cele.

Ciężko jest być sportowcem (poza głównymi dyscyplinami) w naszym kraju i dlatego On mieszka w Andorze. Zresztą w wielu wywiadach podkreśla, że w domu i tak spędza kilkanaście dni w roku, ciągle podróżując po świecie. Może teraz, gdy już chce odpocząć, zaglądać będzie częściej do Polski?

Póki co mamy okazję podziękować mu, za te wszystkie sukcesy i to, jak reprezentował nasz kraj na świecie. 10 grudnia w Tauron Kraków Arenie startuje kolejny sezon SuperEnduro i będzie to ostatni start naszego multimedalisty. To dzięki niemu Polski przystanek już na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszej serii halowych wyścigów po głazach, oponach i belkach, dzięki czemu od kilku dobrych lat możemy oglądać ekstremalne zmagania najlepszych zawodników. Do tej pory gospodarzem MŚ SuperEnduro była wielokrotnie łódzka Atlas Arena oraz raz Ergo Arena w Gdańsku, a tym razem na początku grudnia spotkamy się w Krakowie, gdzie Taddy spędził większość swojego życia. Dlatego będą to szczególnie ważne zawody dla naszego mistrza.

Swoje sukcesy rozpoczął od trialu – w Polsce był niepokonany na trasach trialowych w latach 1999-2007. Później Błażusiak próbował swoich sił w endurocrossie i enduro extreme. „Osiągnąłem więcej niż kiedykolwiek mógłbym się spodziewać. Jestem wdzięczny za wszystkie wspomnienia z całej kariery. Chcę podziękować rodzinie, a przede wszystkim bratu Wojciechowi za ciężką pracę, szczególnie na początku mojej przygody

„Taddy” przez wiele sezonów był związany z fabryczną ekipą KTM. Za swoje nadzyczajne osiągnięcia w 2013 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top