ROK Cup Poland

Ta ostatnia niedziela

Dwie ostatnie rundy ROK Cup Poland rozpoczną się w sobotę na torze Wallrav Race Centre w starym Kisielinie. Początkowo kierowcy mieli się ścigać w ten weekend na nowym obiekcie w Słomczynie, ale zdecydowano się w ostatniej chwili jednak przenieść zawody na doskonale znany wszystkim rywalizującym w serii tor opodal Zielonej Góry. Od czwartku zawodnicy i mechanicy pracują nad najlepszymi ustawieniami ich wózków, bo w ten weekend odbędą się cztery punktowane wyścigi i jeszcze dużo można zyskać, ale też wiele stracić. Weekendowe wyścigi wyłonią zdobywców tegorocznych biletów na Finał Światowy ROK Cup, który tradycyjnie odbędzie się w Lonato w dniach 19-22 Października. Zdobywca biletu na Finał Światowy ma zapewnione: opłatę wpisową, opony, dotację do noclegów, voucher na posiłki, więc jest o co walczyć.

Zanim jednak poznamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach czas rozstrzygnąć ostatni konkurs na „Bohatera Weekendu w ROK Cup Poland”. Spośród pięciu fantastycznych zawodników wy wybraliście jednego, któremu za poprzedni weekend rywalizacji należą się największe słowa uznania, oraz komplet opon od Ekantor.pl oraz AMO Sportsystem, promotora serii ROK CUP Poland. Tym razem najczęściej głosowaliście na Franciszka Longotę, i to jemu przypadnie nagroda wręczona podczas oficjalnego otwarcia zawodów. Oto wyniki głosowania:

bohater edycja 5

Również Kacper Wojdyła odbierze swoją nagrodę, za zwycięstwo w poprzedniej edycji naszego konkursu. A później już pozostanie tylko sportowa i fair walka na torze o punkty oraz o wyjazd do Włoch. Tylko w dwóch najstarszych kategoriach wszystko jest już jasne. To znaczy nie wszystko, ale znamy zwycięzców tych kategorii, nie oznacza to, że zabraknie tak rywalizacji, nic bardziej mylnego, ale po kolei.

BABY ROK

W tej kategorii jeszcze nie wszystko jest rozstrzygnięte. Lider klasyfikacji Julian Śmiechowski z DSR, ma 26 punktów przewagi nad drugim w tabeli Janem Przyrowskim. Ten drugi kierowca ma ostatnio świetną passę, wygrał bowiem kartingowe Mistrzostwa Polski, a wcześniej tryumfował we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. Julian w tym roku wygrywał pięciokrotnie wyścigi swojej kategorii, a Janek najszybszy był aż 9-krotnie. Przyrowski miał za to więcej słabszych startów, Śmiechowski jeździ jakby równiej, ale wszystkie te statystyki nie będą istotne, bo walka odbędzie się na torze. Liczymy na wyrównane pojedynki kandydatów do mistrzostwa.

MINI ROK

Nieco większą przewagę ma w kategorii Mini ROK Marcel Kuc. Ale nadal nie jest ona tak duża, by być pewnym sukcesu. Na koncie zawodnika TTSK K-Team Tarnów jest 684 oczek i o 52 punkty wyprzedza on Jakuba Szablewskiego. 10 razy w tym sezonie wyścigi wygrywał Kuc, 9 razy Szablewski. Kto wygra ostatnie 4 wyścigi tegorocznej rywalizacji? Faworytem jest Kuc, tym bardziej, że w Starym Kisielinie wygrał aż 3 wyścigi podczas VII i VIII rundy ROK Cup Poland. Ale jak zwykle, czekamy na zacięte pojedynki. W tej kategorii równie ciekawa będzie walka o trzecie miejsce. 35 punktów przewagi ma obecnie Karol Pasiewicz, na którego koncie są 433 punkty. Czwarte Miejsce obecnie zajmuje Piotr Protasiewicz. Dwa oczka za zawodnikiem z Zielonej Góry jest Mateusz Lenart, który w ostatnich tygodniach jeździ bardzo szybko. Jedno miejsce na podium, a aż trzech chętnych. Walka będzie pasjonująca.

JUNIOR ROK

8 wyścigów wygrał w tym sezonie Gustas Grinbergas, Litwin, zawodnik WTR Racing Team, debiutujący w tym roku w kategorii Junior ROK. Dotychczas zdobył on 609 punktów i prowadzi w klasyfikacji z przewagą 45 punktów nad drugim Adrianem Janickim. Kierowca Jastrzębski Racing wygrywał w tym roku również w 8 biegach, ale miał więcej słabszych wyścigów od Litwina i stąd taka strata. Obaj zwodnicy są poza zasięgiem stawki, trzeci obecnie Szymon Urbaniak ma na koncie 502 punkty, ale o najniższy stopień podium będzie musiał ciężko walczyć,  bo Marcin Zając z D&D  Motorsport ma 43 punkty straty.

ROK GP15

W tej kategorii zwycięzcę poznaliśmy już kilka tygodni temu i Igor Lejko, o którym mowa, może spokojnie „bawić się” jazdą podczas tego weekendu. Na drugim miejscu jest Daniel Zając, który będzie (jak sam nam zapowiedział) zbliżyć się do Igora czasami okrążeń. Daniel będzie w ten weekend rywalizował tylko w ROK GP15, pod te rywalizacje przygotował siebie i wózek, mocno odchudzając gokarta.

ROK GP 25

Zwycięzcą tej kategorii jest Daniel Zając, który jak wspominaliśmy wyżej będzie w ten weekend rywalizował w niższej kategorii wagowej, ale to nie oznacza, że nie czekają na nas wielkie sportowe emocje w ROK GP25. Do końca bowiem będzie trwała walka pomiędzy Adrianem Marcinkiewiczem a Marcelem Prokscha-Koppen’em o drugie miejsce w klasyfikacji. Póki co na uprzywilejowanej pozycji jest Niemiec, na którego koncie są 594 punkty. Marcinkiewicz ma aż 74 oczka straty, ale uskrzydlony zdobyciem tytułu Kartingowego Mistrza Polski zawodnik Ekantor.pl ACR podejmie walkę o drugą pozycję w klasyfikacji.

Plan Dnia na sobotę wygląda następująco:

sobota plan dnia

 

 

Na transmisję z sobotniej i niedzielnej rundy oczywiście serdecznie państwa zapraszamy licząc, że będziemy świadkami zaciętej sportowej walki. Transmisję przeprowadzimy dzięki naszym partnerom:  ekantor.pl, eport2000.pl i Skrzynie Manualne Zając.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top