Rajdy

Szilveszter Rallye dla Kazár’a

Impreza kończąca węgierski sezon rajdowy odbywała się w dniach 28-29 XII 2015 roku, tradycyjnie na torze Hungaroring i w jego okolicach. Na starcie zawodów stanęły 249 załóg z czego aż 8 z Polski.

Pierwszego dnia odbył się jeden odcinek, który dodatkowo został skrócony z powodu gęstej mgły. Załogi zamiast 6,8 km przejechały 3,8 km. Najszybszy tego dnia był Miklós Kazár (Mitsubishi Lancer Evo IX). Z naszych załóg najszybsi byli Łukasz Kabaciński i Joanna Madej (Mitsubishi Lancer Evo IX), 28 miejsce. Trzeci czas w klasie H4 mieli Rafał Pochłopień i Szymon Gospodarczyk (Opel Astra GSI), siódmy Waldemar Janecki i Grzegorz Kwiecień (BMW E30). 37 miejsce w tej samej klasie zajęli Dawid Foremniak i Michał Rup (Opel Astra GSI). W klasie H3 najwyżej z naszych załóg meldowali się Zbigniew Skucha-Cienciała i Paweł Pochroń (7. czas, Ford Fiesta R2). 12. rezultat uzyskali Grzegorz Kozera i Andrzej Olszewski (Fiat 125p), 14. Sławomir Strychalski i Tomasz Borko (Ford Fiesta R2), 20. Marcin Popiela i Mariusz Janicki (Citroen C2). 35. wynik to Paweł Biegun i Paweł Olejniczak (Ford Fiesta R2). Siódme miejsce w H82WD po pierwszym dniu zajmowali Przemysław i Barbara Gosztyłowie (Opel Astra GSI).

Drugiego dnia rywalizacji kierowcy mieli do przejechania 6 odcinków specjalnych. Pogoda była ładna,nie przeszkadzała już mgła, powietrze było przezroczyste, ale było dość mroźno. Nasze załogi nie walczyły o zwycięstwo w tej imprezie, co nie znaczy, że nie było ich widać na mecie i w trakcie przejazdów.

Osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, zajęli Łukasz Kabaciński i Joanna Madej. 30 miejsce, to pozycja na jakiej dojechali Rafał Pochłopień i Szymon Gospodarczyk (trzecie w klasie H4). W tej samej klasie szóste miejsce zajęli Waldemar Janecki i Grzegorz Kwiecień, a  dwudzieste siódme Dawid Foremniak i Michał Rup. W klasie H3 na ósmej pozycji dojechali Sławomir Strychalski i Tomasz Borko, na dwunastej Zbigniew Skucha-Cienciała i Paweł Pochroń, a na piętnastej Paweł Biegun i Paweł Olejniczak. Na 29 pozycji w klasie H3 sklasyfikowano duet Marcin Popiela i Mariusz Janicki, a na 34 załogę Grzegorz Kozera i Andrzej Olszewski. Piąte miejsce w klasie H82WD zajęli Przemysław Gosztyła i Barbara Gosztyła.

A zawody wygrał Miklós Kazár, pilotowany przez Ramóna Ferencza. Na mecie mieli oni 6 sekund przewagi nad drugą załogą tych zawodów, mistrzem ERC-2 – Davidem Botką.