Serie Wyścigowe

Subaru w BTCC!

Japoński producent, ikona rajdów samochodowych – Subaru, dołączy do British Touring Car Championship w sezonie 2016. Właśnie podpisano umowę, na mocy której producent połączy siły z panującym mistrzem Team BMR. Umowę podpisano na trzy lata, a w jej ramach pojadą dwa Subaru Levorg Sports Tourery. Prowadzone one będą w nadchodzącym sezonie przez Jasona Plato i Colina Turkingtona.

„Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z Team BMR od sezonu 2016, pierwszego razu kiedy Subaru wystartuje w BTCC.” – powiedział szef Subaru na Wielką Brytanię i Irlandię – Paul Tunnicliffe.  Mimo, że Levorg ma osławiony napęd Subaru na cztery koła, samochód może być bezproblemowo przebudowany na napęd na tylną oś, żeby dostosować go do regulacji BTCC.”- podkreślał. Nie możemy się doczekać jak sobie poradzi przeciwko bardzo mocnej konkurencji.”

Plato i Turkington, to utytułowani zawodnicy, obaj dwukrotni mistrzowie BTCC, dołączyli do BMR w 2015. W poprzednim roku dostarczyli w sumie 10 zwycięstw zespołowi, który jeździł Volkswagenem CC. Częścią mojego zadania gdy dołączałem do BMR było zabezpieczenie umowy z producentem” – przyznał Plato. „Ikona motoryzacji, jaką jest marka Subaru zawsze była na samym szczycie mojej listy życzeń” – nie krył zadowolenia Turkington, i dodał: „Kontynuacja startów w zespole BMT w sezonie 2016 była dla mnie prostą decyzją, a szansa ścigania się Subaru, była decydująca”

Informacja ogłoszona przez zespół stawia pod znakiem zapytania przyszłość w BTCC trzeciego kierowcy zespołu – Arona Smitha, który publicznie pokłócił się z Plato pod koniec zeszłego sezonu. Podczas oficjalnej prezentacji nowego dostawcy samochodu, zespół nie zaprezentował jego jako trzeciego kierowcy. 

Team BMR to brytyjski zespół motorsportowy, który został założony w 2013 roku przez Warren’a Scott’a. Kierowcę z Wielkiej Brytanii, który ściga się w BTCC oraz w British Superbike Championship. W poprzednim sezonie kierowcy tego zespołu zdominowali wyścigi serii British Touring Car Championship, zajmując pierwsze miejsca w obu kategoriach tych mistrzostw.  Sezon 2016 w tej serii rozpocznie się 22 marca na torze Donington Park. W tegorocznej rywalizacji odbędzie się 11 weekendów wyścigowych. Każdy weekend to 3 wyścigi.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top