FIA World Rallycross Championship

Solberg pokonany!

Lydden Hill to najkrótszy tor wyścigowy w Wielkiej Brytanii. I właśnie na tym obiekcie w weekend rywalizowali zawodnicy FIA World Rallycross Championship.

Kwalifikacje przebiegły dość sprawnie i najlepszym zawodnikiem okazał się Peter Solberg (Citroen DS3). Kwalifikacje zaliczył z najlepszymi czasami co dało Norwegowi pewny awans do półfinału i nie mogło go również zabraknąć w finale. Niestety zawiódł Sebastian Loeb (Peugeot 208). Cały weekend nie układał się po jego myśli, a tym bardziej kwalifikacje po trzech wyścigach nie kwalifikował się do półfinałów. Jednak w czwartym wyścigu udało się dojechać na dobrej pozycji i dotarł do półfinałów, lecz na nich musiał zakończyć ten weekend.

https://www.instagram.com/p/BF_uU8KgSLB/

Sam finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Z pierwszej linii startowali Peter Solberg (Citroen DS3) kontra Mattias Ekstrom (Audi S1). I przyznam, że nie spodziewałem się takiego wyścigu. Już na pierwszym okrążeniu Ekstrom pojechał na Joker Lap, nic nie zapowiadało takiej taktyki na wyścig ze strony Szweda. Tuż za Solbergiem dzielnie o podium walczyli bracia Timmy i Kevin Hansen (Peugeot 208). Synowie słynnego mistrza Świata Kennetha Hansena.

https://www.instagram.com/p/BGChRQaIBva/

Przez cały bieg finałowy Solberg nie odpuszcza i jedzie na 100% swoich możliwości, jednak nie uniknął kilku błędów. Już na 4 okrążeniu Solberg decyduje się na przejazd przez Joker Lap i traci prowadzenie na rzecz Szweda. Odległość jest dość spora i raczej nie będzie w stanie odrobić straty czasowej. Taktyka Ekstroma się powiodła jechał swoim tempem, nie atakował bezpośrednio Solberga, nadrabiał stratę po przejeździe przez Jokera. I w ten oto sposób zdobywa swoje trzecie w tym sezonie najwyższe podium. Tym samym Mattias Ekstrom zapewnia sobie prowadzenie w kwalifikacji generalnej, tuż przed Peterem Solbergiem.

Jednak nie tylko ostra i pełna agresji walka na torze może przynieść zwycięstwo, ale dobra i przemyślana taktyka.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top