Serie Wyścigowe

Śmiechowski z tytułem mistrzowskim

Jakub Śmiechowski wraz z  Martin’em Hippe,  wywalczyli mistrzowskie tytuły w V de V Series w sezonie 2016. Ostatnie zawody w klasie LMP3 w portugalskim Estoril zespół zakończył na pozycji 4.

Kierowcy bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie zmagania, już podczas porannych kwalifikacji polsko-niemiecki duet został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Sześciogodzinna rywalizacja nieźle rozpoczęła się dla Jakuba Śmiechowskiego, który po godzinie na torze awansował na drugą lokatę. Przed Polakiem znajdował się jedynie zespół LNT/Simpson Motorsport, który korzystał z Ginetty G57 klasy PFV. Pierwszą zmianę Śmiechowski zakończył na fotelu lidera i z przewagą blisko minuty nad zespołem By Speed Factory. Ponad minutę do Polaka traciła ekipa Graff z numerem 888.

018-Aragon-5317

foto: Inter Europol Competition

Druga część wyścigu okazała się niestety słabsza dla polskiego zespołu, który zakończył zmagania na siódmej lokacie w klasyfikacji generalnej i czwartej w LMP3. Wystarczyło to jednak do wywalczenia tytułów mistrzów VdeV Series w klasie LMP3. W rywalizacji na torze Estoril najszybsi byli kierowcy LNT/Simpson Motorsport, którzy pokonali najlepszą ekipę LMP3 – Graff o ponad 20 sekund. Podium skompletowali zwycięzcy klasy GTV1: IMSA Performance.

Jakub Śmiechowski, to 25-letni kierowca, który pierwsze sukcesy w motorsporcie zaczął odnosić w 2007 roku, kiedy to wygrał kartingowy puchar Northern German ADAC Kart Cup – KF2. W kolejnych latach kierowca startował we włoskiej Formule Renault (sezon 2009 – 21 miejsce) oraz w Północnoeuropejskiej oraz Europejskiej Formule Renault 2.0 (sezony 2010, 2011, 2012, 2013). W sezonie 2014 startował w serii BOSS GP gdzie ścigał się w klasie open w bolidzie serii GP2 z 2005 roku. Wystartował w 11 z 16 wyścigach, jedenastokrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. Uzbierał łącznie 276 punktów, a w ostatnim wyścigu sezonu zapewnił sobie mistrzowski tytuł. W tym samym roku zajął drugie miejsce w austriackim Remus Formel 3 Pokal. Ubiegły rok to starty w kilku seriach wyścigowych. Co ciekawe, we wszystkich aktywnościach, startach i rywalizacjach Jakub dojeżdżał drugi – w Central European Zone Championship E2-2000, w BOSS GP, w Austrian Circuit Championships (Division 1), oraz w ESET V4 Cup – Formula.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top