Formuła 1

Siła byka

Jaki sport uznać można za najbardziej męski? na ten temat można by rozmawiać przez kolejne długie wieczory, a na pewno w zbiorze tych najbardziej męskich sportów pojawi się rugby. Prawdziwi, dobrze zbudowani, silni mężczyźni. Pracujący ciężko na treningach nad siłą mięśni oraz nad szybkością i zwinnością. Zarówno w wersji amatorskiej, jak i tej w pełni profesjonalnej, sport ten wymaga wielkiego ducha walki, zaangażowania i zwierzęcej siły. Ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata w Rugby, które odbywały się w Anglii, na żywo zobaczyło prawie 2,5 mln widzów. Na całym świecie transmisje ze spotkań najlepszych na świecie rugbystów obejrzało około 5 miliardów telewidzów.

BATH, ENGLAND - JANUARY 21: Daniel Ricciardo of Australia and Red Bull Racing takes part in a 'F1 vs Rugby Scrum' event with members of the Bath rugby squad at the Bath training ground at Farleigh House on January 21, 2016 in Bath, England. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

fot. Mark Thompson/Getty Images

W samej Anglii jest ponad 2000 zespołów klubowych rugby, w te grę rywalizują uniwersytety i szkoły, w sumie 2,5 mln zawodników uprawia te dyscyplinę. Na chwilę, dołączył do nich zawodnik Red Bull Racing – Daniel Ricciardo. W jego rdzinnym kraju – Australii ten sport jest równie popularny, dlatego nic dziwnego, że przyjął wyzwanie. Pojawił się on na treningu obecnego wicemistrza Anglii zespołu Bath, ale nie po to, by pobiegać z jajowatą piłką, ale by powalczyć w młynie.

Na szczęście dla Ricciardo, nie będzie tego robił osobiście, ten ( w porównaniu do zawodników Bath Rugby) bardzo chudy mężczyzna postawił na szali moc swojego rumaka, czy jak kto woli czerwonego byka. Moc ośmiuset koni mechanicznych przeciwko zwykłym śmiertelnikom, choć mówi się, że sa jak ze stali… po ich stronie 900 kg siły rugbystów. W składzie rugbystów zobaczyliśmy jednych znajlepszych w tej formacji na świecie zawodników, między innymi Leroy Houston, Henry Thomas i David Denton.

BATH, ENGLAND - JANUARY 21: Daniel Ricciardo of Australia and Red Bull Racing takes part in a 'F1 vs Rugby Scrum' event with members of the Bath rugby squad at the Bath training ground at Farleigh House on January 21, 2016 in Bath, England. (Photo by Mark Thompson/Getty Images)

fot. Mark Thompson/Getty Images

Komentując tą rywalizację, grający na pozycji prawego filaru Brytyjczyk Henry Thomas powiedział: „Nie co dzień masz okazję coś takiego zrobić. Uwielbiamy testować swoje ograniczenia na największych arenach ale niewielu graczy może powiedzieć, że zwarli się w młynie z samochodem Formuły 1.”

Daniel Ricciardo dodał: „Byłem podekscytowany tym wyzwaniem bo to jest coś, czego stanowczo nigdy wcześniej nie doświadczyłem! Zobaczyć rugbystów zajmujących swoje pozycje przy opornicy na przeciwko mnie było czymś… niezwykłym. Ale moja potrzeba konkurowania się włączyła, byłęm niezwykle zdeterminowany, by ich pokonać!”

Jak wyglądała ta rywalizacja? Kto Wygrał? Zobaczcie sami!

1 Komentarz

1 Comment

  1. Patryk

    Luty 16, 2016 at 2:53 pm

    W dzisiejszych czasach już tylko sport może być męski, bo zawodnicy nie sprawiają takiego wrażenia. Przykładem może być zarówno piłka nożna i symulujący Ronaldo jak i Formula 1 i Hamilton narzekający na słabą widoczność w deszczu. Dawniej nie mieli takich problemów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top