Ranking WrOOOOm Tv

Ranking WrOOOOm Tv #2

Czas na drugi odcinek z serii „Ranking WrOOOOm Tv”. W tych krótkich filmikach będziemy wam prezentowali pięć postaci, wydarzeń, historii związanych z motorsportem, a które będą albo dokładnie wyliczonymi danymi statystycznymi, albo subiektywnym odczuciem członków redakcji WrOOOOm Tv. Tym razem mamy dla was subiektywną ocenę redakcji WrOOOOm Tv, bo mamy dla was pięć najlepszych (naszym zdaniem) filmów o wyścigach samochodowych. Ważne jest to, że są to filmy fabularne, a nie dokumentalne. To oznacza, że sklasyfikowaliśmy filmy, które w sporej części wymyślone są przez scenarzystów, a nie są dokładnym odwzorowaniem prawdziwych historii.

W najlepszej piątce nie zmieściły się następujące tytuły, a warto o nich wspomnieć:

Miejsce 10 – „Speed Racer” – film braci Wachowskich (wówczas byli braćmi) z 2008 roku. Historia Speed’a Racer’a, brata słynnego Rex’a Racer’a, który odkrywa, że wyniki jego ukochanego sportu są manipulowane przez wielki koncern. W filmie pojawia się między innymi Milka Duno, która jest kierowcą samochodów wyścigowych w Indy Racing League.

Miejsce 9 – „Need for Speed” – film z 2014 roku, który powstał na fali popularności gry „Need for speed”. Koszt jego powstania to 66 mln $ a na całym świecie zarobił on ponad 200 mln $. Historia wrobionego w morderstwo kierowcy Tobey’a Marshall’a. Chce on oczyścić się, a aby tego dokonać musi wygrać bardzo ekskluzywny wyścig.

Miejsce 8 – „The Great Race” – „Wielki wyścig” jest komedią z 1965 roku, w rolach głównych zagrali między innymi Jack Lemmon, Tony Curtis czy Peter Falk. Komedia opowiadająca historię uczestników wyjątkowego rajdu z Nowego Jorku do Paryża. Z ciekawostek, film zawiera największą scenę bitwy na jedzenie jaką kiedykolwiek nakręcono. Ciasta, które użyto do walki były prawdziwe, a było ich ponad 300.

Miejsce 7 – „Szybcy i wściekli Tokyo Drift” to obraz z 2006 roku, który w kinach zarobił ponad 70 mln $. Kolejna część popularnej serii, ale tym razem w roli głównej nie widzimy Dominica Torretto (choć postać pojawia się w filmie). Osią opowieści jest drift i sztuka opanowania tej sztuki jazdy samochodem, którą stara się zdobyć główny bohater Lucas Black. W produkcji filmu zniszczono ponad 100 samochodów i zużyto ponad 4000 opon dostarczonych przez firmę Toyo

Miejsce 6 – „Death Race” to film z 2008 roku, który jest remake’em film z 1975 roku. W roli głównej wystąpił Jason Statham. To historia byłego kierowcy wyścigowego, który trafia do więzienia, w którym naczelnik organizuje krwawe wyścigi samochodowe. W obrazie pojawia się 35 samochodów, a do ich naprawy podczas realizacji filmu zatrudnionych było 85 mechaników. Pojawiły się też filmy „Death Race 2” oraz „Death Race 3”, które tak na prawdę pokazują wydarzenia poprzedzające akcję filmu „Death Race”

A jakie filmy znalazły się na szczycie naszego rankingu? Sprawdźcie sami, oglądając kolejny odcinek naszego programu. A jakie filmy zrobiły na was największe wrażenie? Czekamy na wasze komentarze!

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top