ROK Cup Poland

Na żywo! Przedostatni weekend ROK Cup Poland

Do końca tegorocznej rywalizacji w ROK CUP Poland pozostały dwa weekendy wyścigowe. W najbliższy weekend zawodnicy będą ścigać się na torze Awix Racing Arena w Toruniu, a po raz ostatni spotkają się na torze w Słomczynie 3/4 września. My póki co skupimy się na nadchodzących dwóch rundach najstarszej serii kartingowej w naszym kraju.

gen baby

BABY ROK

Na osiem wyścigów przed końcem rywalizacji prowadzi w tej kategorii Julian Śmiechowski, na którego koncie jest obecnie 530 punktów. Kierowca Automobilklubu Wielkopolskiego bardzo równo punktował w dotychczasowych startach. Najsłabiej Julianowi poszło podczas II Rundy rozgrywanej w Toruniu, gdzie zdobył 30 punktów oraz podczas VI Rundy która odbywała się na Torze Poznań, gdzie zdobył 21 punktów. W innych startach Julian raczej zawsze kończył wyścigi w czołówce wyścigu. Na drugim miejscu w tej kategorii jest obecnie Jan Przyrowski z zespołu Elite racing Development. 451 punktów, to aktualny dorobek Jasia. Najsłabiej Przyrowskiemu poszło podczas VII Rundy w Starym Kisielinie, gdzie zdobył 19 punktów oraz IX Rundy w Przeźmierowie, gdzie na jego konto zapisaliśmy 26 oczek. Na podium w tym momencie jest jeszcze Piotr Czaja, który zdobył w dotychczasowej rywalizacji 412 punktów, a najsłabsze w jego wykonaniu były: I Runda w Toruniu, gdzie zdobył 17 punktów oraz runda IX gdy zdobył 13 punktów.

Przewaga najrówniej jadącego Juliana Śmiechowskiego jest znaczna, do zdobycia jest jeszcze maksymalnie 300 punktów. Dwaj liderujący zawodnicy na torze Awix Racing Arena radzili sobie całkiem nieźle (Julian wygrał I Rundę z kompletem punktów, Jan wygrał II Rundę z kompletem punktów) więc weekend w Toruniu zapowiada się na bardzo emocjonujący.

MINI ROK 

Bardzo ciekawa i zacięta rywalizacja trwa w kategorii Mini ROK. Na prowadzeniu po X rundach jest Jakub Szablewski, który na swoim koncie ma 610 punktów. Kierowca KRT Exprit Team gen mininajsłabiej dotychczas startował podczas VIII rundy w Starym Kisielinie gdzie zdobył 43 punkty i podczas IX rundy w Przeźmierowie gdzie na jego koncie pojawiło się 46 oczek. Kuba jedzie poza tym bardzo równo, jest cały czas w ścisłej czołówce każdego wyścigu. Drugi jest obecnie Marcel Kuc z TTSK K-Team Tarnów. Ma on 587 punktów a najsłabsze w jego przypadku były rundy: VI w Przeźmierowie – 20 punktów oraz V także w Przeźmierowie 33 oczka. Na trzecim miejscu obecnie znajduje się Karol Pasiewicz, przy którego nazwisku widnieją 374 punkty. Walka o trzecie miejsce będzie równie zaciekła, co o zwycięstwo, bo tuż za Karolem znajdują się Piotr Protasiewicz (371 pkt), Mateusz Lenart (348 pkt), Wiktor Leśkiewicz (294 pkt). Dla wszystkich zawodników nowością w rywalizacji będzie tor w Słomczynie, ale możemy porównać, jak poszło im w Toruniu, gdzie będą rywalizować w najbliższy weekend. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem kategorii podczas weekendu w Toruniu (i oraz II Runda Rok Cup Poland 2016) był Marcel Kuc, który zdobył po 70 punktów. W pierwszej czwórce zobaczyliśmy Szablewskiego, Protasiewicza oraz Pasiewicza i Lenarta. Jeśli wyniki powtórzyłyby się w najbliższy weekend i finałowa czwórka też tak by przyjeżdżała do mety, to na finałowy weekend do Słomczyna jechalibyśmy obserwować zaciętą walkę o zwycięstwo w tej kategorii.

 

gen juniorJUNIOR ROK

Chyba najbardziej zacięta walka będzie miała miejsce o zwycięstwo w kategorii Junior ROK. Tu na prowadzeniu jest Gustas Grinbergas, który zdobył dotychczas 580 punktów a drugi jest Adrian Janicki z 556 punktami na koncie. Za ich plecami trwa walka o najniższy stopień podium, do którego pretendują: Szymon Urbaniak (441 pkt), Marcin Zając (389 pkt) oraz Danielius Vavilowas (376 pkt). Skupmy sie na początek na Gustasie i Adrianie. Grinbergas najsłabsze starty w tym roku zanotował w Toruniu podczas II Rundy, gdzie zdobył 37 punktów, oraz w Starym Kisielinie w VIII Rundzie gdzie na jego koncie zanotowaliśmy „tylko” 40 oczek. Natomiast Janicki najsłabiej poradził sobie w V rundzie rozgrywanej w Przeźmierowie, gdzie zdobył 37 punktów oraz w IX rundzie gdzie zdobył 39 punktów. Obaj zawodnicy podczas pierwszego weekendu na torze w Toruniu podzielili się wygranymi, więc i tym razem zapowiada nam się ciekawa rywalizacja. Co do walki o trzecią pozycję. Tor w mieście Kopernika jest jednym z ulubionych Szymona Urbaniaka. Podczas zawodów w Toruniu w tym roku zdobył 113 punktów, a jego bezpośredni rywale w walce o trzecia pozycję, czyli Zając i Vavilovas po 67 punktów, przy czym zawodnik D&D Motorsport zaliczył wykluczenie w pierwszym biegu. Jeśli Urbaniak utrzyma formę w Toruniu, to jest szansa, że odskoczy od goniącej go dwójki.

ROK GP15

W tej kategorii jest praktycznie wszystko jasne. Prowadzi ze sporą przewagą Igor Lejko, na którego koncie jest obecnie 696 punktów. Na drugim miejscu jest Daniel Zając z 434 punktami, a trzeci gen gp15Marcel Prokscha Koppen 372 punkty. Igor podczas pierwszego weekendu tegorocznej rywalizacji zdecydowanie przegrywał swoją kategorię z Michałem Kasiborskim. Inowrocławianin wycofał się jednak ze startów i… tylko jego powrót może odebrać Lejce zwycięstwo w Toruniu, ale już na pewno nie zwycięstwo w generalce.

 

ROK GP25

639 punktów ma prowadzący w tej kategorii Daniel Zając i tylko totalny kataklizm odebrać może mu zwycięstwo w kategorii. Za jego plecami trwa zacięta walka o drugie miejsce, pomiędzy jego zespołowym kolega Marcelem Prokscha-Koppen’em (524 punkty) a Adrianem Marcinkiewiczem (516 punktów). Gdy pierwszy raz w tym roku ci zawodnicy spotkali się w Toruniu, to lepszy był Marcinkiewicz (98 pkt), ale to Prokscha-Koppen wygrał jeden z wyścigów. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas również w tej kategorii zacięta walka o najwyższe lokaty w ROK Cup Poland.gen gp25

 

Oczywiście wszystkie wyścigi weekendowej rywalizacji będziecie mogli śledzić na żywo na naszym kanale na Youtube.com. Już przygotowaliśmy dla was linki do tych wydarzeń, które dostępne będą na końcu tego postu. przypominamy też o trwającym głosowaniu na „Bohater Weekendu ROK Cup Poland”

Jednocześnie przypominamy, że sponsorem transmisji są ekantor.pl, eport2000.pl oraz firma Skrzynie Biegów Manualne Zając, którym dziękujemy za wsparcie.

 

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top