Karting

Przed decydującym weekendem KMP

Zanim kierowcy ROK Cup Poland wrócą do rywalizacji w serii (ostatni weekend wyścigowy przed nimi) odbędą się decydujące wyścigi w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy dawno już zapomnieli o tym, co działo się w Bydgoszczy (choć ciężko o tym zapomnieć, z wielu powodów) i teraz szykują się tylko do walki o zwycięstwo w klasyfikacji mistrzostw Polski. Przed nimi ciężkie dwa dni rywalizacji na torze w Starym Kisielinie, gdzie w tym roku rywalizowali już w VII i VIII rundzie ROK Cup Poland na początku czerwca.

Tak jak w pierwszej rundzie mistrzostw, zawodnicy będą mieli 4 wyścigi, w każdym do zdobycia 50 pkt. za zwycięstwo.

BABY ROK

W tej kategorii po pierwszym weekendzie rywalizacji na prowadzeniu jest Julian Śmiechowski, który ma na swoim koncie 132 punkty, przed Janem Przyrowskim (130 pkt.) oraz Mikołajem Kanią(116 pkt.).  Na kolejnych miejscach są: Piotr Czaja (96 pkt.), Igor Borowski (84 pkt.), Szymon Marut (63 pkt.) oraz Franciszek Hałatnik (62 pkt.) Wyniki tej klasyfikacji podajemy już nie licząc najgorszego startu podczas weekendu w Bydgoszczy. Co zatem może nas czekać podczas rywalizacji w Starym Kisielinie? Na pewno zacięta walka o zwycięstwo w tej kategorii. Cały obecny sezon to 13603682_857265161073399_7593456798876631249_orywalizacja Śmiechowskiego i Przyrowskiego. Raz szybszy jest jeden, innym razem drugi z kierowców. W Starym Kisielinie w tym roku równiej jechał Julian, który w sobotę zdobył 52 punkty a w niedzielę 56 oczek. Przyrowski pierwszego dnia rywalizacji zdobył komplet 75 punktów, ale w niedzielę zakończył zawody na odległej – 12. pozycji. Poz tymi zawodnikami dobrze też jeździł Piotr Czaja. Kto zatem będzie mistrzem w tym roku? Rywalizacją będzie bardzo zacięta, a decydujący może okazać się nie tylko ostatni bieg, ale przede wszystkim równa jazda przez cały weekend.

MINI ROK

Przed decydującymi wyścigami liderem klasyfikacji tej kategorii jest Marcel Kuc. Kierowca TTSK K-Team Tarnów ma na swoim koncie 140 pkt. i 18 punktów przewagi nad Piotrem Protasiewiczem oraz Jakubem Szablewskim. Na kolejnych miejscach w tym momencie sklasyfikowani są: Mateusz Lenart (80 pkt.), Maciej Banaś (79 pkt.) oraz Aleksander Klimaszewski (74 pkt.). Faworytem do zwycięstwa w tej rywalizacji wydaje się być Marcel Kuc, który na torze w Starym Kisielinie na początku czerwca zdobył komplet punktów. Ale zarówno Protasiewicz, który doskonale zna ten obiekt, jest przecież zawodnikiem Wallrav Racing Club oraz Szablewski, który docierał do mety tuż za Kucem podczas rund ROK Cup na tym obiekcie, nie będą ułatwiać zadania liderowi. Co ciekawe, czwarty w generalce Lenart, który ma aż 60 punktów straty do lidera może mu pokrzyżować szyki, bo w czerwcu bardzo dobrze radził sobie na torze w Starym Kisielinie. Jak jednak będzie? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

JUNIOR ROK

Tej rywalizacji towarzyszyć będzie najwięcej emocji, a wszystko za sprawą… zamieszania jakie miało miejsce podczas ostatniego wyścigu w tej kategorii i ostatecznie skasowania wyników tego wyścigu. Po trzech wyścigach w generalce prowadzi Gustas Grinbergas, który zgromadził 140 punktów, drugi jest Szymon Urbaniak (122 pkt.) a trzeci Filip Zagórski (78 pkt.). Najwięcej stracił Marcin Zając,który w feralnym biegu wygrał i miałby na swoim koncie 112 punktów, a tak ma 77. W Starym Kisielinie w tym roku Grinbergas nie radził sobie najlepiej, w sumie zdobył tam 82 punkty, zajmując zarówno w sobotę jak i w niedzielę czwarte miejsce. To mogłoby napawać optymizmem Szymona Urbaniaka gdyby… w Starym Kisielinie nie szło mu w tym roku jeszcze gorzej. Tu wracamy do tematu Marcina Zająca któremu na torze Wallrav szło bardzo dobrze, tak samo jak i Adrianowi Janickiemu, ale obaj zawodnicy mają bardzo duże straty do Grinbergasa. Rywalizacja o mistrzostwo będzie więc tutaj bardzo nieprzewidywalna.

ROK GP15

Rywalizacja w tej kategorii, wydaje się mieć jednego faworyta. Igor Lejko wygrywa wszystko w tegorocznej serii ROK Cup Poland, nie ma sobie równych i tak samo było w pierwszej rundzie 13690933_861240820675833_7360019718121986887_omistrzostw, kiedy to zdobył komplet 150 punktów. Anders Gajczyk ma obecnie 38 punktów straty do lidera, a Dominik Zając 46. Biorąc pod uwagę, że Igor w Starym Kisielinie czuje się doskonale, a podczas zawodów pucharowych zdobył komplet punktów… Sport jednak jest nieprzewidywalny, dlatego zanim wręczymy tytuł mistrzowski poczekajmy do końca weekendowego ścigania.

ROK GP25

Jeszcze większą przewagę nad rywalami, niż Igor Lejko, ma lider klasyfikacji ROK GP25 – Adrian Marcinkiewicz. Kierowca Ekantor.pl ACR zdobył komplet 150 punktów w Bydgoszczy a drugi zawodnik – Sebastian Lotz ma na swoim koncie 98 oczek. Tyle samo ma Jacek Pokojowczyk a 80 punktów uzbierał Daniel Zając, który nie brał udziału w rywalizacji podczas pierwszego dnia ścigania. Na torze w Starym Kisielinie zarówno Marcinkiewicz, jak i Zając czują się doskonale. Podczas weekendu ROK Cup Poland lepszy był Daniel, który w sobotę i niedzielę zdobywał komplet punktów, ale Adrian był bardzo blisko. Ciężko będzie odrobić przewagę 70 punktów, ale jak zwykle w tj kategorii warto śledzić te rywalizację, by zobaczyć, jak zacięte są pojedynki najszybszych zawodników.

Kartingowe Mistrzostwa Polski są na półmetku, przed nami druga połowa rywalizacji, tytuły jeszcze nie są rozdane, dlatego serdecznie polecamy kibicowanie najszybszym kartingowym kierowcom w Polsce. Można śledzić wyniki na żywo na stronie www.motoresults.pl jak również transmisję wideo na stronie www.polskikarting.pl

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top