Formuła 1

Prosto na szczyt

Kiedy już wszystkim wydaje się, że bolidy Formuły 1 były wszędzie, jeździły na każdej nawierzchni i pokazywały się w różnym anturażu, to wtedy pojawia się Red Bull i robi po raz kolejny coś wyjątkowego i nietypowego. Bo przecież po co ograniczać się do drogi, kiedy możesz zabrać bolid na stok narciarski? Najwyraźniej, bolidy F1 pozazdrościły samochodom klasy Trophy

© Red Bull Media House

© Red Bull Media House

Miejscowość Kitzbühel w Austrii została przekształcona w tło dla pierwszej w historii jazdy pokazowej F1 w Alpach. Podczas przygotowań do legendarnych zawodów narciarskich w Hahnenkamm, Max Verstappen pokazał, co znaczy moc bolidu w połączeniu z białym szaleństwem. Wspierany przez 3500 kibiców, holenderski kierowca wykreował spektakularny pokaz, pośród fantastycznej zimowej atmosfery, 2016 Formula 1 Großer Preis von Österreich na wysokości ponad 1600 m.n.m. Austriackie legendy F1 Gerhard Berger oraz Helmut Marko nie mogły przegapić pierwszego razu kiedy samochód wyścigowy pojawił się wśród śniegów Hahnenkamm.

© Red Bull Media House

© Red Bull Media House

„To było na prawdę cool i dało mi mnóstwo frajdy. Utrzymywanie samochodu na torze było prawdziwym wyzwaniem.” mówił po pokazie Verstappen, a na pytanie, jak to możliwe, że tak dobrze prowadził po śniegu w austriackich górach, uśmiechnął się i powiedział: „No tak, My Holendrzy, stanowczo lepsi jesteśmy w łyżwiarstwie. „

© Red Bull Media House

© Red Bull Media House

 

Rok 2016 ma dopiero kilka dni, ale F1 już dała odczuć swoją obecność, i to na długo przed rozpoczęciem sezonu. Max Verstappen pokazał niesamowite przedstawienie w bolidzie F1 pośród alpejskich pejzaży podczas przygotowań do wyścigów narciarskich Hahnenkamm w legendarnym biegu Streif w Kitzbühel. Efektowne dźwięki samochodu zdobywajacego światowe mistrzostwa Red Bull Racing, połączone  ze śniegiem wystrzeliwanym na kilka metrów w powietrzu za nim zachwyciły 3500 ludzi oglądających pokaz z krawędzi toru wyznaczonego bramkami narciarskimi.

© Red Bull Media House

© Red Bull Media House

Technicy Red Bull Racing stanęli przed nie lada wyzwaniem, żeby przygotować samochód na to specjalne wydarzenie. Pewne jest, że specjalnie zrobione łańcuchy na śnieg odegrały kluczową rolę w tym , że pierwszy taki bieg pokazowy Formuły 1 na alpejskich stokach w ogóle był możliwy. Gerhard Berger i Dr Helmut Marko nie chcieli przepuścić okazji pojawienia się w Tyrolu na tym wyjątkowym wydarzeniu, i byli wyraźnie podekscytowani. „Nie myślimy o tym dlaczego coś się nie wydarza, ale raczej o tym jak może się wydarzyć. Odkąd jestem w Red Bull, ciężko mnie czymkolwiek zaskoczyć, ale ten dzisiejszy pokaz, to było na prawdę coś.” powiedział roześmiany Helmut Marko. Będący lokalną tyrolską legendą, Gerhard Berger przyjechał na nartach na konferencję w Red Bull Energy Station, i nie szczędził pochwał: „Kitzbühel jest znane z niezwykłych eventów, Red Bull z resztą też. Max fantastycznie się spisał. Doskonale dawał sobie radę w swoim pierwszym sezonie. Jeśli taki poziom będzie utrzymywał, pewnego dnia zostanie mistrzem świata Formuły 1.” powiedziała legenda F1.

Max Verstappen performs during the F1 Showrun at the Hahnenkamm in Kitzbuehel, Austria on January 14, 2015

© Red Bull Media House

Oczywiście event w górach był zaproszeniem na Grand Prix Austrii, które odbędzie się 3 lipca na torze Red Bull Ring.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top