Żużel

Polacy Mistrzami Świata!

To, co wydarzyło się w sobotę wieczorem, tego kibice nie zapomną przez lata. Żużlowa Reprezentacja Polski wywalczyła w Manchesterze Drużynowy Puchar Świata, a najmłodszą w historii kadrę poprowadził do złota „nowy” kapitan, Piotr Pawlicki.

„To jest chwila do zapamiętania na całe życie!!! Na stadion przyszło mnóstwo polskich kibiców i czuliśmy się prawie jak u siebie. Walka była bardzo twarda, ale każdy z nas dał z siebie wszystko. Zwyciężyliśmy, bo stanowiliśmy zgraną drużynę. Jestem dumny, że mogłem poprowadzić tak wspaniałą ekipę, jako kapitan. To dla mnie wielki zaszczyt” – powiedział Pawlicki.

https://www.instagram.com/p/BIgA58xg4pz/

Zawodnik Unii Leszno zdobył w Manchesterze 10 pkt. To on przypieczętował triumf Polaków, wygrywając ostatni wyścig. Przeciął linię mety przed aktualnym indywidualnym mistrzem świata, Tai’em Woffinden’em, Chrisem Holderem i liderem Szwedów, Fredrikiem Lindgrenem.

Zwycięstwo zapewnił biało – czerwonym Krzysztof Kasprzak, który zdobył 2 pkt w przedostatnim wyścigu. Były wicemistrz świata zastąpił w finale Macieja Janowskiego i dobrze wywiązał się ze swojego zadania.
„Trener mówił przed wyścigiem, żebym dowiózł cokolwiek, ale jak to tak – robić mistrza na przedostatnim miejscu (śmiech)? Dlatego walczyłem do końca! Super, bardzo się cieszę, że każdy z nas tak dobrze pojechał. Maćkowi też należy się medal, bo wszyscy jesteśmy drużyną. Mieliśmy zadanie w półfinale i finale i wykonaliśmy je” – powiedział Kasprzak.
Najwięcej punktów dla Polski, 11, zdobył Bartosz Zmarzlik, 10 dołożył Patryk Dudek, zawodnik Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Tylko w naszej drużynie każdy z zawodników wygrał przynajmniej jeden wyścig. W decydującej fazie zawodów nasi żużlowcy nie zostawili rywalom żadnych złudzeń, zdobywając 11 z 12 możliwych punktów.

https://www.instagram.com/p/BIh0LXJA0uL/
Po wspaniałej i heroicznej walce Polacy 7 raz w historii wygrali Drużynowy Puchar Świata! Srebro zdobyli gospodarze turnieju finałowego, Brytyjczycy, a brąz przypadł ustępującym mistrzom, Szwedom.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top