Żużel

Pieszczek najlepszy w Gdańsku!

Zawodnik Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra Krystian Pieszczek wygrał zawody finałowe krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W rozgrywanym na torze w Gdańsku turnieju Pieszczek zdobył 14 punktów. Za jego plecami uplasowali się Marcin Nowak (MrGarden GKM Grudziądz) który na swoim koncie zdobył 12 punktów, a trzecie miejsce zajął Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno), który miejsce to wywalczył w dodatkowym 21. biegu.

thumb_365_w_1200x800_maxMiał on miejsce, bo po przejechaniu 5 serii wyścigów, aż 3 kierowców miało na swoim koncie 11 punktów. W dodatkowym biegu żużlowcy walczyli o bezpośredni awans do zawodów półfinałowych światowego czempionatu, w tym roku bowiem trzech zawodników miało zapewniony bezpośredni awans do półfinałów światowych. Czwarty kierowca dostanie „dziką kartę” od Głównej Komisji Sportu Żużlowego. W biegu dodatkowym zobaczyliśmy na starcie wspomnianego Bartosza Smektałę, a jego rywalami byli Paweł Przedpełski (KS Get Well Toruń) i Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk).  Smektała wygrał start. Za jego plecami trwała walka o drugie miejsce, Kossakowski był bliski minięcia Przedpełskiego, ale jednemu z faworytów udało się obronić pozycję. Niestety bezpośredni awans nie stał się jego udziałem i będzie musiał liczyć na pozytywną dla siebie decyzję GKSŻ.

Przed nami teraz trzy rundy półfinałowe do IMŚJ na żuzlu : 20 maja 1. runda kwalifikacyjna w Pardubicach, 21 maja 2. runda kwalifikacyjna w Pocking  tego samego dnia odbędzie się tez 3. runda kwalifikacyjna w Somerset. Po tych kwalifikacjach poznamy najlepszych żużlowców do 21 roku życia, którzy zmierzą się w trzech rundach finałowych:

18 czerwca 1. finał IMŚJ w King’s Lynn
16 września 2. finał IMŚJ w Pardubicach
2 października 3. finał IMŚJ w Gdańsku

Przypominamy, że zawody z King’s Lynn pokażemy na żywo na naszym kanale na Youtube.