WTCC

Pierwsze testy Volvo za nami

Volvo bardzo obiecująco, jak mówią członkowie zespołu, ukończyło testy swojego samochodu przed sezonem WTCC. Zespół Polestar Cyan Racing prowadził testy w swoim nowym Volvo S60 we WłoszechSzwedzki zespół miał na miejscu trzech kierowców: Theda Bjork, Frederika Ekblom i Roberta Dahlgren, to oni byli kierowcami testowymi. Sama drużyna jeszcze nie potwierdziła nazwisk kierowców na sezon 2016, ale oświadczyła, że ich tożsamości poznamy w najbliższych dniach. Manager zespołu Fredrik Wahlen oświadczył, że prace rozwojowe postępują zgodnie z planem. „Na chwilę obecną wszystkie zaplanowane testy zostały ukończone terminowo bez większych problemów, przynosząc odpowiedzi na wiele naszych pytań.”

3_volvo_s60_polestar_tc1

„Każdego dnia poczyniamy  postępy z samochodem i jest tak od momentu pierwszych testów. Oczywiście jest jeszcze bardzo wcześnie, ale to czego już doświadczyłem zapowiada się bardzo obiecująco,” powiedział Thed Bjork.

Kierownictwo zespołu podchodzi do testów bardzo spokojnie, bez wielkiego optymizmu, albo po prostu ukrywa coś przed resztą stawki: „Większość prac rozwojowych jeszcze przed nami, ale oczywiście jest to satysfakcjonujące, że zaczynamy program testowy w pozytywny sposób” mówi manager zespołu, dodając:  „Faza rozwojowa nadal jest na wczesnym etapie i aktualnie tworzymy podstawy dla naszego szturmu w WTCC.”

1_volvo_s60_polestar_tc1-1280x854

Polestar Cyan Racing wystawi w 2016 roku w serii WTCC dwa samochody Volvo S60 Polestar TC1. Zespół już rozpoczął działania w kierunku rozwinięcia załogi o kolejne samochody w sezonie 2017.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top