Formuła 1

Pamięci Jules’a Bianchi

Rodzina zmarłego Jules Bianchi ogłosiła, że uruchomiła „Jules Bianchi Society” fundację zaprojektowaną, aby pomóc młodym kierowcom kartingowym, wspiąć się po drabinie motorsportu, aż do Formuły 1.

Bianchi zmarł 17 lipca 2015 roku w wyniku urazów głowy które odniósł podczas wyścigu Formuły 1 podczas Grand Prix Japonii w październiku 2014 r. Jego rodzice, brat i siostra postanowili, że jego udane wejście na F1 będzie podstawą i dobrym fundamentem do tego, aby pomóc młodym kierowcom, w kolejnych krokach ich karier. Głównym założeniem fundacji ma być to, że „sukces opiera się na talencie, a nie na pieniądzach„.

Według strony internetowej : „Głównym celem fundacji jest uwolnienie najlepszych młodych kierowców ze swoich zobowiązań finansowych. Celem jest również, aby pomóc im i poprowadzi ich skutecznie w czasie kariery. „

Program zostanie uruchomiona z kilkoma celami. Jednym z nich jest prowadzenie minimum czterech zawodników kartingowych, będą oni wyłonieni w wyniku międzynarodowego konkursu. Fundacja będzie nimi się opiekować przez okres trzech lat,a wyłonieni zostaną z „najlepszych dostępnych programów motortowych” A WSPIERANI DZIĘKI „sieci dużych kontaktów biznesowych”.

Philippe Bianchi, ojciec Jules’a i honorowym prezes fundacji, opowiadał: „Mój syn opuścił nas zbyt wcześnie, by spełnić swoje cele i marzenia. Dzisiaj za pośrednictwem tej fundacji chcę wspierać pamięć o nim. To jest dla mnie najlepszy dowód miłości do Niego. Jestem przekonany, że gdziekolwiek jest, jest dumny, że ta nazwa, jego kolory i jego wartości są związane z tym projektem.”

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top