WrOOOOm TV

Padł Rekord Guinessa

Amerykański kierowca wyścigowy złamał rekord świata skokiem na odległość 115 m!

Bryce Menzies skoczył 900 konnym off-roadowym trackiem, przeleciał ponad opuszczonym miastem i wylądował prosto w Księdze Rekordów Guinness’a, choć nie wyszło to perfekcyjnie.
Po sześciu miesiącach przygotowań, Bryce Menzies wszedł do historii skacząc swoim off-roadowym truckiem na odleglość 379,4 sttopy, ponad granicą opuszczonego miasteczka usytuowanego w Nowym Meksyku, i w ten sposób ustanowił nowy rekordowy dystans lotu samochodem. Projekt zatytułowany „Bryce Menzies New Frontier powered by Pennzoil® Synthetics” przygotowywany był

Bryce Menzies at Red Bull New Frontier at Bonanza Creek Ranch in Santa Fe, New Mexico on August 25th, 2016.

© Red Bull Media House

od ponad 6-ciu miesięcy i zakończył się widokiem Menziesa lecącego od rampy do rampy w swoim rajdowym Pro 2 (z napędem na jedną oś), zostawiając w tyle dotychczasowy oficjalny Światowy Rekord Guinnessa w odległości 92 metrów (301 stóp) jak również nieoficjalny rekord 101 metrów (332 stopy). Arbiter Światowych Rekordów Guinnessa był na miejscu, żeby zweryfikować dystans i uwierzytelnić nowy rekord.

Po ukończeniu rekordowego skoku, Menzies wraz z zespołem kontynuowali treningi informując, że spróbują pokonać własny rekord na żywo w Red Bull TV 27 sierpnia. Niestety, Menzies doznał wypadku podczas jednego z finałowych treningowych skoków, uniemożliwiając mu faktyczny start podczas sobotniego wydarzenia na żywo. Pomimo tego, że sam pojazd doznał poważnych uszkodzeń, rozległy system zabezpieczeń pozwoliły jemu samemu wyjść z tego jedynie ze złamanym ramieniem. Został zabrany do lokalnego szpitala, zbadany i wypuszczony jeszcze tego samego dnia.

„Jestem niezwykle zadowolony z rezultatu. Przekroczyliśmy rekord świata, co jest niesamowite, przelecieliśmy truckiem 379 stóp. To było moje marzenie i to było surrealistyczne doznanie zobaczyć jak się ono spełnia – to był jednej z najniezwyklejszych momentów mojego życia. Jestem bardzo zadowolony, że to zrobiłem. Wyszedłem z tego ze złamanym ramieniem, co wcale nie jest tak źle, i jestem po prostu zachwycony będąc w księdze rekordów” – powiedział bohater .

Skok symbolizuje zarówno rozwój kariery Menziesa jak i jego przejście do międzynarodowego ścigania. Podczas gdy kontynuuje udziały na krótkich dystansach i w wyścigach pustynnych w Stanach i Meksyku, Menzies rozszerza swoją wyścigową karierę na arenę międzynarodową. W roku 2016 już brał udział w Abu Dhabi Desert Challenge (był 4.), Baja Italy (5 miejsce) i Baja Hungary (2 miejsce) i ma plany by rozszerzać udział w międzynarodowych imprezach w przyszłości. Menzies to 29 latek z Las Vegas, był siłą dominującą w sportach off-roadowych odkąd zaczął brać w nich udział w 2007 roku. W jego relatywnie krótkiej karierze wygrał legendarne Baja 500 trzykrotnie, zdobył pierwsze miejsce w Mint 400, zdobył trzykrotnie mistrzostwo w TORC Pro 2 Championship oraz dwukrotnie wygrał Red Bull Frozen Rush.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top