ROK Cup Poland

Ostatnie treningi

W Lonato pochmurno, z nieba co chwilę pada deszcz, ale niestraszna ta pogoda jest zawodnikom. Oni już dzisiaj rozpoczną rywalizację o zwycięstwo w Finale Światowym serii ROK CUP.

DSC_0037Na starcie ponad 400 zawodników, w tym 35 reprezentantów Polski. Ze zgłoszonych 38 nie stawili się Marcel Kuc, który w tym samym czasie rywalizuje w finale światowym serii Rotax, oraz Daniel Zając, który tydzień przed zawodami na torze we Włoszech złamał obojczyk i to wykluczyło jego start w zawodach. A do tego Mateusz Kasprzyk jedzie w tych zawodach z włoską licencją.

Trudno powiedzieć,  że nasi zawodnicy dominują w swoich kategoriach. Niektórzy mają przebłyski, ale dopiero wyniki biegów kwalifikacyjnych i heat’ów dadzą prawdziwy obraz tego, jak wygląda nasza reprezentacja na tle innych. Na pewno świetnie prezentuje się Szymon Szyszko, który w środę podczas treningu na mokrym torze wyprzedził kolejnego zawodnika w swojej grupie o prawie sekundę. Tempo utrzymał w dzisiejszym porannym DSC_0052treningu i był najszybszy w swojej grupie, z przewagą ponad pół sekundy. W dzisiejszej porannej części treningowej dobrze zdążyli zaprezentować się Bartosz Mila, Adrian Marcinkiewicz, Igor Lejko czy Kacper Szczurek, Szymon Urbaniak którzy swoje czasy kręcili w pierwszej dziesiątce swoich grup. Wczoraj warto jeszcze wspomnieć o wygranym treningu przez Jakuba Szablewskiego.

Dziś kwalifikacje rozpoczynają się o 11.10 a pierwsze wyścigi o 13.30.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top