Rajdy

Ofensywa zespołu Loeba

Sebastien Loeb szykuje się do startu w Rajdzie Dakar, wraz z całym zespołem Peugeota jest już na miejscu, tymczasem jego zespół przystąpił do ofensywy.

Sebastien Loeb (FRA) seen during the Rally Dakar 2016 Peugeot shakedown test in Buenos Aires, Argentina on December 30, 2015

© Red Bull Media House

Sebastien Loeb (FRA) seen during the Rally Dakar 2016 Peugeot shakedown test in Buenos Aires, Argentina on December 30, 2015

© Red Bull Media House

Kilka dni temu poinformowali, że w sezonie 2016 Sebastien Loeb Racing ścigać się będzie również na trasach rajdowych, a teraz poznaliśmy kierowcę, który będzie jeździł ich samochodem. To 25-letni Francuz Terry Folb, który będzie rywalizował w Junior WRC. Folb dwa lata ścigał się na krajowej arenie, by potem szturmem zdobyć JWRC. W Rajdzie Monte Carlo 2015 był jednym z czołowych zawodników, a cały sezon w JWRC zakończył na trzecim miejscu z trzema podiami w dorobku.

fot: ds3wrc.fr

fot. ds3wrc.fr

„To miał być dla mnie rok pełen drobnych kroków do przodu, pełen nauki. Takie było moje założenie wchodząc do JWRC, i wydaje mi się, że zrobiłem kawał dobrej roboty”–  podsumowywał sezon Folb. „Nie oczekiwałem, że dołączę do zespołu takiego jak ten Sebastien’a Loeb’a i Dominique’a Heintz’a, ale jestem bardzo szczęśliwy!”

Badzo zadowolony z nowego kierowcy był też współwłaściciel zespołu- Sebastien Loeb: „On konsekwentnie rozwija się od czasu swojego debiutu w rajdach. Ukończony właśnie sezon 2015 mówi sam za siebie: wspaniałe wyniki i bardzo przekonująca druga część mistrzostw. Do tego jest młody, ma doświadczenie zarówno w DS3 R3 Max jak również w JWRC, a na dodatek tak jak ja pochodzi z Alzacji, więc ma doskonały profil”.

25 BENNANI Mehdi (mar) Citroen C Elysee team Sebastien Loeb racing action during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Race of Moscow at Moscow Raceway, Russia from June 5th to 7th 2015. Photo Frederic Le Floch / DPPI.

fot. Frederic Le Floch / DPPI.

To nie jedyny transfer w ostatnich dniach zespołu. Do teamu ścigającego się w WTCC dołączył bowiem Tom Chilton. 30-latek będzie trzecim kierowcą reprezentującym barwy Sebastien Loeb Racing w tej serii. Pozostali to startujący w sezonie 2015 Mehdi Bennani oraz niedawno przedstawiony Gregoire Demoustier. Chilton jest starszym bratem Maxa Chiltona, kierowcy zespołu Marussia w Formule 1. Ścigał się w BTCC, gdzie jego największym osiągnięciem było 5 miejsce w sezonie 2013. W ostatnich 4 sezonach startował w WTCC, trzykrotnie wygrywał wyścigi w tej serii.

25 BENNANI Mehdi (mar) Citroen C Elysee team Sebastien Loeb racing action during the 2015 FIA WTCC World Touring Car Championship race of Paul Ricard, Le Castellet, France from June 26th to 28th 2015. Photo Vincent Curutchet / DPPI.

fot. Vincent Curutchet / DPPI.

W sezonie 2016 na trasach WTCC zobaczymy trzy Citroeny w barwy zespołu SLR. Jest za to spora szansa, że w 2017 roku w WTCC będzie jeździło aż 5 Citroenów, tak przynajmniej zapowiada szef Citroen Racing Yves Matton: ” W 2016 roku skupimy się na przygotowaniu trzech samochodów, ale jeśli pierwsza część sezonu pokaże nam, że to działa, to będzie świetny moment i pretekst by usiąść do rozmów z Sebastienem, o kolejnych możliwościach, o szerszej współpracy i wystawieniu nawet 5 samochodów w 2017 roku. Na pewno nie będzie żadnej ingerencji i pomocy producenta, ale samochody są i możemy próbować znaleźć rozwiązanie, które pozwoli utrzymać je na najwyższym poziomie”

Porsche Cup 2015 Navarra

fot. Sebastien Loeb Racing

Sebastien Loeb Racing założone zostało w 2011 roku, początkowo by wystartować w wyścigu 24H Le Mans, ale szybko okazało się, że zespół z nazwiskiem najsłynniejszego rajdowca świata w nazwie, ma ogromny potencjał. W 2012 roku kierowcy teamu rywalizowali w 3 seriach: Porsche Carrera Cup France, Championnat de France GT oraz Le Mans Series. W 2013 roku rywalizowali w FIA GT Series, a od sezonu 2015 ścigają się również w WTCC. Po 4 latach od rozpoczęcia projektu zwanego Sebastien Loeb Racing, zespół wchodzi na ścieżkę, po której kiedyś perfekcyjnie podążał sam Loeb – rajdy, i ciekawe, czy będzie ona równie usłana sukcesami.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top