Serie Wyścigowe

Nowa rola Jeffa Gordona

Choć sezon NASCAR Sprint Series jeszcze trwa, a Jeff Gordon ma nadal szanse na zwycięstwo (jest liderem z 2 punktami przewagi nad Kyle’em Bush’em) to utytułowany kierowca już szykuje się do nowej życiowej roli – komentatora NASCAR.

 

To jest ostatni sezon Jeffa Gordona, kierowca zapowiedział to jeszcze przed jego rozpoczęciem, co prawda do rozegrania pozostały jeszcze dwa ekscytujące wyścigi w Phoenix i Miami, ale zawsze perfekcyjny w tym co robi Gordon już sprawdzał się na polu komentarza wyścigów w transmisjach dla Fox TV. Gordon wziął udział w próbach na torze Motor Speedway w Texasie, pracując z  Darrellem Waltrip’em  i znanym amerykańskim dziennikarzem Mike’iem Joy. Ta trójka komentowała bieg testowy Camping World Truck Series. Niestety próba nie była transmitowana i udostępniona publice, ale Prezes FOX Sports Eric Shanks był bardzo z niej zadowolony:

„Za każdym razem gdy możesz zgromadzić siedem mistrzostw jednocześnie(4 zdobył Gordon, 3 Waltrip), to jest niezwykłe, a możliwość pozyskania ośmiu mistrzostw jest ekscytującą perspektywą. W piątek w nocy mogliśmy podejrzeć przyszłość i maluje się ona świetnie.”

Sam zainteresowany nie chciał wypowiadać się na temat swojej przyszłości, chcąc skupić się na walce o tytuł. Na dwa weekendy przed końcem sezonu Jeff Gordon ma 2 punkty przewagi nad drugim Kyle’em Bush’em, 3 punkty nad trzecim w klasyfikacji Kevin’em Harvick’em. W walce o końcowy sukces liczą się jeszcze Martin Truex Jr, Carl Edwards oraz Brad Keselowski. Do rozegrania zostały wyścigi w Phoenix oraz w Miami. Pierwszym wyścigiem komentowanym przez Gordona będzie Daytona 500 w 2016 roku. To ten wyścig Jeff wygrywał trzykrotnie.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top