Motocykle

Motocyklowe szaleństwo na plaży

1500 zawodników stanęło do rywalizacji w zawodach Red Bull Knock Out. Tylko 350 przeszło do finałowego wyścigu na 5 km trasie, specjalnie przygotowanej na plaży w Hadze. Choć zawody odbywały się na plaży, to 2500 ciężarówek piasku dowieziono, by zbudować imponujący tor.

Wyścig na plaży w Holandii organizowany jest od 1980 roku, ale ostatni raz odbył się 7 lat temu. Powracająca po przerwie impreza była bardzo oblegana przez motocyklistów, dość powiedzieć,że zgłoszeń było znacznie więcej niż ilość miejsc.

Red Bull Knock Out

© Red Bull Media House

Jednak zanim rządni ostrej walki uczestnicy zostali wpuszczeni na trasę, o sprawdzenie toru poproszono samego Jeffrey’a Herlingsa, który uważany jest za najlepszego piaszczystego zawodnika na świecie. Holender jeszcze przechodzi rehabilitacje po kontuzji, która pogrzebała jego szanse na tegoroczny tytuł w klasie MX2, ale nie mógł sobie odmówić przejażdżki po trasi Red Bull Knock Out 2015.

Pogoda nie sprzyjała rywalizacji. Na holenderskim wybrzeżu w noc poprzedzającą wyścig ogłoszono alarm czerwony , a wiatr wiejący od morza dochodził do 50 km/h.

© Red Bull Media House

Sam wyścig był bardzo emocjonujący. Yentel Martens zdobył nagrodę Oakley’a za najlepszy start, ale rywalizacja o końcowe zwycięstwo odbywała się między Nathanem Watsonem, dla którego był to ostatni start dla fabrycznego zespołu Husquarny, bo teraz będzie rywalizował w zawodach enduro, a Axelem van der Sande, który startował z 1281 numerem, i do wyścigu zgłosił się w ostatniej chwili.

Watson wypracował sobie niewielką przewagę na początku rywalizacji i zaczął stopniowo ją powiększać. Jednak niewielki błąd kosztował go upadek przy skoku, co wykorzystał Van de Sande obejmując pozycję lidera.

Competitors perform at the Red Bull Knock Out in Scheveningen, Holland on November 28th, 2015

© Red Bull Media House

Na 15 minut przed końcem Van de Sande prowadził przed Camille Chapelière i ulubieńcem miejscowej publiczności Adrienem van Beverenem. Jednak ta kolejność zmieniła się kiedy zawodnicy zjechali na obowiązkowy pit stop. Van de Sande zaczął uciekać swoim rywalom wykręcając najszybsze okrążenie, lepsze aż o 14 sekund od kolejnego zawodnika.

Nathan Watson po swoim upadku zjechał na obowiązkowy pit stop i rozpoczął ostrą pogoń za uciekającym Van de Sande. Brytyjczyk, który w tym roku był najszybszy podczas Weston Beach Race zaliczając szybkie okrążenia zdołał przebić się z siódmego miejsca na drugie.

Jednak Van de Sande był już zbyt daleko i Belg przejeżdżając przez linie mety przypieczętował swoje zwycięstwo podczas Red Bull Knock Out 2015Nathan Watson z Wielkiej Brytanii zameldował się na drugim miejscu, a podium na holenderskiej plaży dopełnił Francuz Camille Chapelière.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top