Motocyklowe podsumowanie weekendu, czyli felieton Kornika #6

Witajcie w kolejnym moim małym felietonie. Mamy za sobą dość owocny w wydarzenia motoryzacyjne tydzień.

OBERLUNGWITZ,GERMANY,17.JUL.16 - MOTORSPORTS, MOTORBIKE - MotoGP, Grand Prix of Germany, Sachsenring. Image shows Marc Marquez (ESP/ Honda)

Red Bull Media House

W ten weekend odbył się już 9. wyścig serii MotoGP. Wyścig w królewskiej klasie był dość emocjonujący ponieważ przez warunki atmosferyczne działo się wiele. Podczas treningów i kwalifikacji zawodnicy wypadali z toru na potęgę. Jorge Lorenzo ewidentnie miał stracha przed jazdą na mokrym ale niema co się dziwić jak kilka razy leżał. Najwidoczniej weszło mu to bardzo na psychikę i finalnie wyścig ukończył na 15 miejscu zdobywając 1 punkt do klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce w wyścigu zajął Marc Marquez, który najwcześniej zmienił motocykl. Przesiadł się na motocykl z oponami typu slick. Było to spore ryzyko zważywszy, że tor był jeszcze miejscami mokry ale Marc pokazał wszystkim, że takie ryzyko się opłacało. Po grupowej zmianie opon na drugim miejscu przyjechał Carl Crutchlow, a trzecie miejsce zajął Andrea Dovizioso. Obaj zawodnicy podczas 2 ostatnich okrążeń wyprzedzili Scott’a Redding’a, który z 2 miejsca spadł na 4.

Wyścigi serii MotoGP odbyły się po sąsiedzku bo w Niemczech. Tymczasem w kraju mieliśmy podwójne święto fanów Supermoto. Automobilklub Wielkopolski już po raz drugi był gospodarzem rundy Mistrzostw Świata i Europy FIM w Supermoto na torze Poznań.

A dzień przed tymi wydarzeniami w tym samym miejscu odbyła się 3 runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W Mistrzostwach Polski zwyciężył Erik Prowaznik z Czech, drugie miejsce zajął Wojciech Mańczak z Automobilklub Wielkopolski, a podium zamknął Michał Pawlik z LKT Wyczół Gościeradz. Natomiast Puchar Polski należał do Łukasza Hepnera z Automobilklubu Radomskiego. Kolejne miejsca zajęli Kalnins Imants z Moto Droms oraz Mateusz Otręba z BKM. Wszystkim zwycięzcą gratulują zaciętej walki o podium.

Oprócz typowych motosportów w minioną sobotę mieliśmy okazję we Wrocławiu zobaczyć lub wziąć udział w pierwszej rundzie Gymkhana GP w tym sezonie. Jak już nie raz wspominałem jest to sport dla każdego, kto posiada motocykl. Warto spróbować swoich sił tym bardziej, że zawody są podzielone na klasę Amator i Pro. Wrocław zaprezentował nam bardzo szybką i krótką trasę ale przez to było tez dynamicznie. W związku z czym pierwsze miejsce w klasie Pro zajął Krzysztof Dzikowski z czasem 00:42,75 sekundy, drugie miejsce objął Oskar Kubicki (00:44,34 sek.) a trzecie miejsce należało do Ondrej Kroupa (00:45,64 sek.). W kategorii Amator pierwsze miejsce zajął Tomasz Jagielski (00:47,69), następnie 2 miejsce zajął Piotr Sorek (00:51,16 sek.) i trzecie miejsce Łukasz Skinder (00:51,78 sek.). Jednocześnie zwycięzca zawodów – Tomek – awansował z klasy Amator do klasy Pro.

Najbliższe zawody Gymkhana GP odbędą się już za niecałe 2 tygodnie w Łodzi, tak więc każdy znowu będzie miał możliwość spróbowania swoich sił oraz powalczenia o nagrody. Więcej info o tym na pewno znajdziecie na moim profilu oraz na profilu Gymkhana Polska, gdzie serdecznie zapraszam.