Gymkhana GP

Motocyklowe podsumowanie weekendu, czyli felieton Kornika #5

Witam Was o mojej małe przerwie. Jak każdy zwyczajnie potrzebowałem uzupełnić energię ale byłem czujny bo sporo się działo.

Zakończenie mojej regeneracji sił było bardzo intensywne. Ledwo co człowiek wrócił do kraju z Chorwacji, a od razu musiał się pakować. Nie to żebym narzekał bo nie miałem na co. Moja dziewczyna dostała zaproszenie na Yamaha MT Tour 2016 na Tor Jastrząb, a jak znajomi z Yamahy dowiedzieli się, że wracamy do kraju z wakacji zaproponowali mi poprowadzenie szkolenia z Gymkhany czyli jazdy zręcznościowej motocyklem podczas wydarzenia. Podszedłem do tego bardzo optymistycznie bo fajnie jest przekazać komuś trochę wiedzy i po promować ten sport. Mam wrażenie, że kilka osób zacznie trenować po Yamaha MT Tour.

Miller overtaking Marquez, Dutch MotoGP race 2016

© Red Bull Media House

Sama impreza była swojego rodzaju ukłonem w stronę posiadaczy serii MT od Yamahy. Po rejestracji zostaliśmy podzielenie na 4 grupy. Ja rozłożyłem prosty tor Moto Gymkhany, Stunter 13 dał piękny popis szkoły stuntu na najwyższym poziomie. Wolne palenie gumy stojąc na motocyklu wyglądało niesamowicie. Następnie zaczęły się jazdy po torze. Każda grupa jeździła 20 minut. Ja w międzyczasie razem z Piotrem Baryłą prowadziłem sekcję Moto Gymkhany. Było dobre jedzenie, napoje od Monster Energy,mnóstwo śmiechu, porad i w moim wykonaniu gimnastyka akrobatyczna upychając Yamaha MT-09 Tracer i Yamaha MT-07 w Volkswagenie T5 w wersji krótkiej i niskiej. Jestem pod wrażeniem jak taki bus jest pojemny.

Po zakończeniu imprezy po 16 zaczęliśmy wracać do Warszawy tylko po to żeby rozładować nasze motocykle i pójść spać bo następnego dnia byłem zaproszony do Miechowa na imprezę motocyklową „Bezpiecznie i z głową na dwóch kołach” organizowaną przez Stowarzyszenie Moto Corde, gdzie prowadziłem konkurs Moto Gymkhany dla dzieci poniżej 18 roku życia i amatorów powyżej 18 lat. Trasę na konkurs ułożyła Monika Jaworska, utytułowana zawodniczka Motocyklowych Mistrzostw Polski która prowadzi szkołę jazdy w Krakowie. Monikę poznałem jeszcze za czasów Gymkhany organizowanej przez Hondę Polska.

Wydarzenie to było już drugą edycją i widać było, że zainteresowanie Moto Gymkhaną rośnie z roku na rok. Ludzie zaczynają doceniać treningi i to co one dają. A dają dużo co można było zaobserwować w Miechowie. Osoby, które startowały w zawodach ćwiczyły regularnie i pokonywały trasę pewniej od niektórych „śmiałków”, którzy chcieli spróbować swoich sił po raz pierwszy. Suma summarum, każdy był zadowolony, a „śmiałkowie” stwierdzili, że muszą zacząć trenować.

To wszystko było ponad tydzień temu. A w ostatni weekend? W Assen odbyła się kolejna runda wyścigów MotoGP. W każdej z klas zawodnicy padali jak ulęgałki, a pomimo tych atrakcji każda z klas była

Marc Marquez, Dutch MotoGP. 26th June 2016

© Red Bull Media House

emocjonująca. Gdyby nie różnice w regulaminie dla klasy Moto GP mielibyśmy zupełnie inny koniec, ale nie ma co tego roztrząsać bo po wznowieniu mieliśmy zmiany w czołówce wyścigu. Wszystko przez warunki atmosferyczne. Było widać, kto z jazdą na mokrym ma problemy, a kto nie. Szkoda, że wielu zawodników wypadło z toru, ale z drugiej strony jakby nie szli na limicie to snuli by się z tyłu. Choć kto wie czy to nie była też jakaś taktyka jak u Lorenzo, który jechał powoli ale dojechał do końca i załapał się na 6 punktów do klasyfikacji generalnej.

Zawody MotoGP ogląda się bardzo przyjemnie, ale nie tylko nimi człowiek żyje. W miniony weekend w Koszalińskim Moto Parku odbyły się zawody Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski Supermoto. Mimo nawałnic w kraju w 2 rundzie Pucharu Polski Supermoto pierwsze miejsce zajął Tomasz Rysio, a miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno do Łukasz Hepner i Kacepr Gajos z Automobilklub Radomski. Natomiast w 2 rundzie Mistrzostw Polski Supermoto pierwsze miejsce należało do Erik Prowazanik z Czech, za którym kolejno finiszowali Wojciech Mańczak z Automobilklub Wielkopolski i Jędrzej Żuralski z KM WIRAŻ Bartoszyce.

Zaczął się nowy tydzień i jak w każdym tygodniu przypominać będę wam o możliwości trenowania Moto Gymkhany. W tym tygodniu treningi w Warszawie odbywają się we wtorki na terenie Automobilklub Polski na Bemowie. Jak w nich wziąć udział można się dowiedzieć pytając się mnie lub na miejscu u szkolących. Kolejną okazją do treningów mamy w środę ,tym razem w Szczecinie gdzie od 18 na „Pasie Chociwelskim” razem z zawodnikami z Szczecina i szkołą jazdy Promoto możecie się pouczyć Gymkhany. Po środzie wracamy znowu do Warszawy i tu w czwartek z OSK Motorista na terenie Marywilskiej 44 możecie dalej szlifować swoje umiejętności w sprawnym „manewrowaniu” w koło pachołków.

Ode mnie na dziś byłoby tyle, więc życzę szerokości i do zobaczenia niedługo.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top