Motocykle

Motocyklowe podsumowanie weekendu, czyli felieton Kornika #4

Nawał zajęć i pracy spowodował zamęt w mojej łysej głowie i tygodniowe opóźnienie ale najwyższa pora się ogarnąć. W ciągu ostatnich 2 tygodni sporo się działo i całkiem ciekawe rzeczy będą przed nami, a więc czas zacząć.

Łódź okazuje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla motocyklistów. Na ulicy Piotrkowskiej powstało 9 dedykowanych miejsc parkingowych dla właścicieli dwóch kółek. A wszystko to z budżetu obywatelskiego. Brawo WY!

Od początku względnej pogody, a więc i sezonu dla co poniektórych (w tym i dla mnie) widzę, że niektórzy kierowcy samochodów jeszcze się nie przestawili, że motocykliści są na drogach. Przez co, od 2 tygodni non stop docierają doniesienia o wypadkach z udziałem motocyklistów.

W niedzielę 17 kwietnia na warszawskim Ursusie odbyły się jazdy testowe na motocyklach enduro firmy AJP. Całe wydarzenie było zrealizowane dzięki szkole jazdy Moto Skull i cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Będąc już przy temacie szkół jazdy, to od dziś ruszyły pierwsze treningi Moto Gymkhana na Warszawskim Bemowie na terenie Automobilklubu Polski. Treningi będą organizowane tam w każdy wtorek w godzinach 17.00 – 21.00. Każdego chętnego zapraszam serdecznie, żeby zobaczyć co to jest Gymkhana, jak się to ćwiczy i co jest potrzebne by wziąć w tym udział. Na treningach będę tam razem w Wami więc możemy porozmawiać osobiście o tej dyscyplinie motosportu. Więcej szczegółów o Moto Gymkhana znajdziecie na moim sportowym profilu na facebooku.

Przez małą przerwę w moim pisaniu minęliśmy już dwa wyścigi Moto GP.
W wyścigu 10 kwietnia działo się dużo. Początek wyścigu można powiedzieć że był dynamiczny jak krupier tasujący karty. Praktycznie w taki sposób zawodnicy zamieniali się miejscami podczas pierwszych okrążeń. Mój ulubieniec (z racji wzrostu) Loris Baz niestety nie ukończył wyścigu. Z toru wyleciał też Valentino Rossi na 19 okrążeniu, w 2 zakręcie. Następnie miał miejsce incydent z udziałem Dani Pedrosa i Andrea Dovizioso. Dovi przestrzelił hamowanie, a na skutek nie fortunnego zbiegu okoliczności w motocyklu Pedrosy w tym samym czasie przednie koło straciło przyczepność przez co wpadł w motocykl Dovi. Zachowanie Pedrosy należy do wzorowych patrząc po ostatnich wydarzeniach ponieważ od razu podszedł do rywala upewnić się czy wszystko jest dobrze.

Kolejni wylecieli Carl Crutchlow i Bradley Smith. I tym oto sposobem festiwal niskich lotów na pierwszym miejscu ukończył Marc Marquez, zaraz za nim kolejno Jorge Lorenzo i Andrea Iannone. Pechowiec Loris Baz zdobył 1 punkt.
W Hiszpańskim wyścigu na torze „Circult de Jerez” bezapelacyjnie wygrał Valentino Rossi, zostawiając Jorge Lorenzo i Marc Marqueza daleko w tyle. Owszem wyścig był emocjonujący szczególnie pierwsze okrążenia, lecz później emocje skumulowały się w przedziale od 4 miejsca dalej. Stary lis pokazał na co go stać. I nadal twierdzę, że ten sezon wyścigowy będzie ciekawy.

 

Z świata Moto GP doczekaliśmy się również ciekawych wieści, a mianowicie Jorge Lorenzo w przyszłym sezonie przechodzi do zespołu Ducati. Tak więc ten sezon jest ciekawy a ja już kolejnego się doczekać nie mogę. Bo i ile nie darzę go sympatią o tyle chylę czoła jego umiejętnościom a w połączeniu z Ducati, które kasuje konkurencję na torze pod względem osiągów, może być to mieszanka wybuchowa.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top