Gymkhana GP

Motocyklowe podsumowanie weekendu, czyli felieton Kornika #3

W niedzielę zakończyły się targi Motor Show w Poznaniu. Imprezę według organizatorów odwiedziło ponad 130 tys. osób. Będąc na miejscu przez 4 dni widziałem to morze ludzi i ilość wystawców. Co prawda wśród nich zabrakło m.in. Triumpha, Kawasaki, Suzuki czy Hondy, ale o ile dwaj ostatni producenci wystawili parę flagowych modeli na stoiskach samochodowych o tyle Kawasaki nie widziałem nigdzie od kilku lat. Oprócz wystawców z branży motoryzacyjnej można było oglądać pokazy stuntu w wykonaniu Fragmenta i Ewy Pieniakowskiej oraz innych obiecujących zawodników. Każdy odwiedzający mógł zrobić sobie zdjęcie na stoisku Motogenu i tym samym wziąć udział w konkursie o kask Nolana. Generalnie całe Motor Show uważam za udaną imprezę, warto było tam być przez 4 dni i zobaczyć kondycję branży, która wygląda w kratkę. Jedni się pną ku górze a inni no powiedzmy, że są w okresie stagnacji.

W sobotę 2 kwietnia w Czeskim mieście Ostrava odbyła się pierwsza runda Czeskich zawodów Moto Gymkhana. W zawodach oprócz gospodarzy udział brała też Polska ekipa, która zajęła bardzo dobre miejsca. W konkursie głównym drugą pozycję zajął Kamil Fijałkowski, a 2 miejsce w konkursie GP8 zajął Łukasz Tabor. Gratulacje chłopaki.

W niedzielę po raz drugi w tym sezonie można było oglądać mistrzowską klasę MotoGP. Pomimo wielu kontrowersji i problemów z oponami, zawody odbyły się i były niezwykle emocjonujące. Do połowy wyścigu nie było wiadomo kto zwycięży, ale sama końcówka wyścigu myślę, że zaskoczyła wszystkich. Mogły być dwa Ducati na podium a nie było żadnego. A wystarczyło chwilę poczekać i wtedy próbować objechać kolegę teamowego. No cóż stało się jak się stało i dzięki temu na podium mieliśmy Marqueza, Rossiego i Pedrose.

Oprócz wyścigu serii MotoGP, w weekend na torze Motorland Aragon odbyły się wyścigi z serii WSBK. W obu wyścigach klasy Superbike zwyciężył Chaz Davies. Za liderem kolejno przyjechali w pierwszym wyścigu Jonathan Rea i Tom Sykes, po czym w drugim wyścigu panowie zamienili się kolejnością i jako drugi przyjechał Tom Sykes, a trzecie miejsce zajął Jonathan Rea. W związku z takim obrotem spraw w klasyfikacji generalnej prowadzi Jonathan Rea mający na koncie 131 punktów, Chaz jest na drugim miejscu ze 105 punktami, a Tom ma tylko o 3 punkty mniej czyli 102.