Motocykle

Motocyklowe podsumowanie weekendu, czyli felieton Kornika #2

Witam Was w moim motocyklowym podsumowaniu tygodnia. Miniony tydzień nie przyniósł najlepszych wieści dla warszawskich motocyklistów. Po prawie 2 latach starania się o stworzenie toru żużlowego i placu stuntu przez Polskie Stowarzyszenie Speedwaya, urzędnicy swoimi decyzjami finalnie przyczynili się do tego, że Moto Arena nie powstanie. Przyczynami odmowy na realizacje projektu z budżetu partycypacyjnego, według urzędników, był brak drogi publicznej, brak decyzji środowiskowych, niemożność zrealizowania projektu w ciągu 12 miesięcy oraz inny plan zagospodarowania wybranego terenu.

Złych wieści byłoby na tyle. Teraz to co najlepsze i najciekawsze przed nami. W ten weekend czeka nas mnóstwo atrakcji w motorsporcie.

W ten weekend rusza 2 runda wyścigów MotoGP, Moto 2 i Moto 3. Tym razem najlepsi z najlepszych będą ścigać się na torze w Argentynie. Nie wiem jak Wy ale ja jestem ciekaw co pokaże nam team Ducati choć kciuki trzymać będę za innych. W tym samym czasie co Moto GP, lecz o wcześniejszych godzinach, odbędą się zawody FIM Superbike World Championship klas Superbike, Supersport, Superstock1000 i European Junior Cup.

Last year, the winner in #WorldSSP at @motorlandaragon was… #WorldSBKQuizTime #WorldSBK #AragonWorldSBK

A photo posted by WorldSBK (@worldsbk) on

Bliżej naszych granic, a dokładnie w Czechach, rusza pierwsza runda Czeskich Mistrzostw Moto Gymkhana. Dokładnie 2 kwietnia w Ostravie od godziny 9.00. Ten kto nie wie co to za zawody zapraszam do zapoznania się z tematem ponieważ niebawem tegoroczne rundy ruszą też w Polsce.

Zbliżający weekend przyniesie nam też kolejne targi. Tym razem będą to Targi Motoryzacyjne w Poznaniu,W czyli nie tylko motocykle, ale cała branża motoryzacyjna. Na Poznańskim Motor Show będziemy mieli w końcu okazję zobaczyć wiele nowości, które nie miały okazji dojechać na targi Warszawskie i Wrocławskie. Serdecznie Was zapraszam do odwiedzenia i przekonania się osobiście.

Przypominam też, że przed nami żużlowy weekend w WrOOOOm Tv – oczywiście jeśli pogoda nam na to pozwoli. W sobotę trening punktowany w Grudziądzu, z którego WrOOOOm Tv przygotowywać będzie transmisję na żywo:

Natomiast w niedzielę, te same drużyny pojadą rewanżowy trening punktowany w Zielonej Górze i znowu będziemy z tych zawodów przeprowadzać dla Was transmisję na żywo:

Warto też wspomnieć, że 2 kwietnia ruszy Speedway Best Pairs. Pierwsze zawody odbędą się na Motoarenie w Toruniu. Wśród 7 zespołów, wspaniałych nazwisk, team – któremu będę kibicować szczególnie – Eport2000.pl Team. Jedyny w pełni polski zespół, w którego składzie pojadą: Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota oraz Janusz Kołodziej, który w tych zawodach zastąpi Jarosława Hampela.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top