Motocross

Melero wygrywa w Gdańsku

Hiszpan Maikel Melero wygrał polską rundę Diverse NIGHT of the JUMPs w gdańskiej Ergo Arenie. To była przedostatnia runda mistrzostw świata FIM we Freestyle Motocrossie, którą w wypełnionej po brzegi Ergo Arenie Gdańsk przyszło podziwiać ponad 8,5 tys. widzów. Podobnie jak w marcu w Krakowie, tak i teraz w Trójmieście bilety wyprzedały się na kilka dni przed zawodami.

fot. Łukasz Nadarczew

Wirtuozi lotów na motocyklu już po raz czwarty odwiedzili Pomorze, widać jednak wyraźnie, że publiczność nadal spragniona jest mocnych tricków wykonywanych na wysokości niemal trzeciego piętra. Każda ewolucja wykonywana przez zawodników spotykała się z dużym aplauzem. To właśnie dlatego riderzy lubią przyjeżdżać do Polski. Energia, którą dzielą z widzami jest niesamowita i nakręca najbardziej szalone tricki. Double Grab Flip, Volt, California Roll, 540-tka, Cliffhanger Flip, czy Ruler Flip,– to tylko niektóre z tricków, które riderzy zaprezentowali w sobotni wieczór.

DNOTJ_2015_GS_DSD6546

fot. Łukasz Nadarczew

Przed tą rundą wiadomo było, że o mistrzostwo powalczy dwóch kierowców – David Rinaldo i Maikel Melero, którzy zajmują odpowiednio: pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety David zmagający się z kontuzją barku nie był w stanie pojechać na 100% swoich możliwości i musiał zadowolić się szóstym miejscem. Melero pojechał bardzo dobrze i z arsenałem tricków zarówno starej, jak i nowej generacji mógł cieszyć się z pierwszego miejsca. Na podium dołączyli do niego Rob Adelberg i Remi Bizouard. Obaj zawodnicy zaprezentowali mocne kombinacje Backflipa oraz body variale: Rob – California Roll, a Remi Volta. Po polskiej rundzie liderem klasyfikacji pozostaje Rinaldo, jednak przewaga nad Melero zmniejszyła się do zaledwie dwóch punktów. Trzecią pozycję nadal zajmuje Adelberg.

DNOTJ_2015_GS_DSD6613

fot. Łukasz Nadarczew

Poza rywalizacją w konkursie głównym, publiczność przybyła do Ergo Areny mogła podziwiać zmagania w konkursie skoków wzwyż na motocyklu. Wygrał te rywalizację Massimo Bianconcini , przeskakując tyczkę zawieszoną na wysokości 7 metrów 50 centymetrów:

Maxxis Highest Air:
1. Massimo Bianconcini 7,50 m
2. Jose Miralles 7,50 m
3. Dany Torres 6,00 m

Gościem specjalnym wydarzenia był zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik, który  w zeszłym miesiącu po raz trzeci w karierze wygrał Rajd Maroka, czym przypieczętował swój czwarty w karierze Puchar Świata. Świetnie zaprezentowali się bracia Maciej i Patryk Siekaj, którzy udowadniają, że quadami też można latać z rampy i zachwycać ewolucjami. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wyścigi najmłodszych adeptów Motocrossu. Wychowankowie Piotra Króla i Mirosława Kowalskiego ścigając się w klasach 50 i 65 CC porwali widzów z siedzeń. Dzięki udziałowi w takich wydarzeniach, jak MŚ organizowane przez Agencję Sportainment oraz wsparciu rodziców zawodnicy nieustannie się rozwijają i miejmy nadzieję w przyszłości będą odnosić spektakularne sukcesy.

 

DNOTJ_2015_GS_DSD5870

fot. Łukasz Nadarczew

Wyniki 11 rundy mistrzostw świata FIM we Freestyle Motocrossie:
1. Maikel Melero 411 pkt.
2. Rob Adelberg 394
3. Remi Bizouard 377
4. Petr Pilat 376
5. Brice Izzo 369
6. David Rinaldo 303
7. Dany Torres 304
8. Jose Miralles 303
9. Hannes Ackermann 262
10. Alex Porsing 252
11. James Carter 231

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top