World Rally Championship

Meeke: Jeszcze nie wiem co dalej…

Kierowca Citroena, Kris Meeke, przyznaje, że nic nie wie o swojej przyszłości w WRC, i świetny wynik w Rajdzie Wielkiej Brytanii tego nie zmienił: „nie mam ‘bladego pojęcia’ jaka i czy w ogóle czeka mnie przyszłość w Citroenie”

Meeke ukończył ostatni tegoroczny rajd 26 sekund za mistrzem świata Sebastienem Ogier’em, kończąc rundę najwyżej od wygranej w Argentynie. To drugie miejsce Meeke’a zapewniło  Citroenowi pozycję wicemistrza w klasyfikacji producentów. Co ciekawe, ten wynik, był najlepszy dla lokalnego kierowcy od czasu zwycięstwa Richarda Burns’a w 2000 roku. Drugie miejsce wywindowało ulsterczyka do czołowej piątki kierowców, wyprzedzając Thierry’ego Neuville’a z zespołu Hyundaia.

Rajd_Polski_2015_Kris_Meeke(fot.CITROEN RACING)

„Celem postawionym przez Citroena, było utrzymanie drugiego miejsca wśród producentów mistrzostw” powiedział Meeke. „Wiedzieliśmy, że musimy zrobić kawał dobrej roboty, żeby tego dokonać”.

Od kilkunastu tygodni mówi się jednak, że miejsca dla Meeke’a w Citroenie nie będzie w przyszłym sezonie, kierowca sam przyznaje, że póki co nie ma sprecyzowanych planów:

„Wygląda na to, że to mój ostatni rajd, dopóki nie będę znał więcej szczegółów dotyczących mojej przyszłości. Cała moja dotychczasowa kariera składa się z takich ostatnich rajdów…”

WRC RALLY AUSTRALIA  2015  - PHOTO : CITROEN RACING/AUSTRAL 03 Citroen Total Abu Dhabi WRT, Meeke Kris, Nagle Paul, DS3 WRC, Action

(fot.CITROEN RACING)

Dopytywany co dalej, kiedy spodziewa się potwierdzenia od Citroena o swojej przyszłości, Meeke odpowiedział: „Szczerze, nie mam pojęcia. Wiem, że to dziwne mówić, że nie rozmawiało się z szefem swojego zespołu na tym etapie roku, ale taka właśnie jest sytuacja. Mam nadzieję, że szybko to się wyjaśni”. 

Meeke raczej nie zostanie bez pracy, mówi się, ze znajdzie dla niego miejsce Malcolm Wilson w M-Sport.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top