FIA World Rallycross Championship

Mattias Ekstrom zwycięża w Belgii!

W weekend na torze w Mattet odbyła się  się 3 runda FIA World Rallycross Championship. Na Belgijskimobiekcie w kwalifikacjach i półfinałach nie zabrakło ciekawych i spektakularnych dzwonów. Wręcz agresywny kontakt między zawodnikami to coś normalnego i pożądanego przez kibiców. A urwanych, lusterek, zderzaków i błotników w ten weekend nie brakowało. W półfinałach, aż trzech zawodników już na polach startowych otrzymało karę podwójnego przejazdu przez Joker Lap. Przyczyną były falstarty. Najwyraźniej cała trójka Timur Timerzyanov (Ford Fiesta), Timmy Hansen ( Peugeot 208) oraz Reinis Nitiss (Seat Ibiza) nie wytrzymała ciśnienia i już na starcie zawodnicy wiedzieli, że będzie ciężko przebić się do finału.

rallycross3

Anton Marklund (Volkswagen Polo) zaliczył świetny start w finale i objął prowadzenie, jednak po błędzie już na pierwszym okrążeniu stracił miejsce lidera, a Mattias Ekstrom (Audi S1) nie mógł nie skorzystać z takiego błędu. Szwed na kolejnych okrążeniach kontrolował co się dzieje na torze. Tak świetna i pewna jazda zaowocowała drugim zwycięstwem w tym sezonie. Drugie miejsce na podium to tegoroczny debiutant, ale nie nowicjusz w sportach motorowych Sebastian Loeb (Peugeot 208). Najwyraźniej mocno przeanalizował poprzednią rundę w Hockenheim, gdzie nie zakwalifikował się do finału. Dość sporym zaskoczeniem dla mnie było tylko podkreślam tylko trzecie miejsce Petera Solberga (Citroen DS3).

 

W Belgii odbywały się równocześnie Mistrzostwa Europy FIA Rallycross (ERX) w których po raz pierwszy w tym sezonie pojawili się Martin Kaczmarski i Krzysztof Hołowczyc. Polscy kierowcy mogą uznać ten występ za udany. Zawody w Belgii ukończyli na półfinale, zajmując w nich piąte i czwarte miejsca. Już dwa pierwsze sobotnie wyścigi kwalifikacyjne pokazały, że Kaczmarski będzie się liczył w stawce. Mimo dwóch z rzędu falstartów i kar podwójnego jokerlap polski kierowca miał bardzo dobre tempo i udawało mu się wychodzić na prowadzenie. Niedziela okazała się bardziej sprzyjająca. Polak zaczął od wygrania trzeciego wyścigu kwalifikacyjnego i awansował do półfinału, w którym zajął piąte miejsce. Natomiast Krzysztof Hołowczyc w swoim półfinale był czwarty. Zawody w belgijskim Mettet wygrał Kevin Hansen.

#2ndplace #belgium #championship #goodjob #fight #missioncompleted #martinstyle #martinofficial

A photo posted by Martin Kaczmarski (@martinkaczmarski) on

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top