Moto GP

Marquez wyciąga rękę na zgodę

Dwukrotny mistrz MotoGP Marc Marquez chce przerwać wojnę z VR46 i mówi, że wyciągnął rękę na zgodę do Włocha. „Moja relacja z Valentino była naprawdę dobra aż do czwartku przed Malezją,” powiedział Hiszpan w CNN. Zdaniem Hiszpana Rossi posunął się za daleko w jego insynuacjach. Zdaniem MM93 taka atmosfera jest zupełnie niepotrzebna w sporcie. Przypomnijmy, Rossi przegrał tytuł MotoGP 2015 z Hiszpanem Jorge Lorenzo i oskarżył Marqueza o pomoc rodakowi w zdobyciu korony.

Włoch został ukarany podczas październikowego MotoGP w Malezji po incydent z Marquezem, powodując  jego upadek. W wyniku nałożonej kary, Rossi zaczął ostatni wyścig w Walencji z końca stawki, kończąc na czwartym miejscu – ze zbyt małą liczbą punktów niezbędnych do zdobycia dziesiątego tytułu.

22 letni Marquez desperacko chciał wygrać w Walencji, częściowo również po to, żeby udowodnić Rossiemu, że się myli – przynajmniej tak mówi. „Problemem jest to, że byt dużo osób zaczęło dyskusję o tej sytuacji. Kiedy pojawiliśmy się w Walencji powiedziałem ‘Proszę, musimy wygrać ten wyścig bo jeśli nie… to on znów będzie narzekał.’ ” Ale ta sztuka nie udała się Marquezowi, bo jak przyznaje „Lorenzo był szybszy”

Marc_Marquez

„Lorenzo zrobił najszybsze okrążenie, rekord okrążenia, rekord wszystkich okrążeń. Nie byłem w stanie go wyprzedzić, nie mogłem wygrać; ale wiecie, dla mnie celem było wygranie wyścigu i to był najlepszy sposób na zakończenie sezonu,” dodał Marquez.

Po całej tej sytuacji kierowca Repsol Honda powiedział, że chce zacząć wszystko od nowa z Rossim: „Już powiedziałem to w Walencji do Valentino, ‘Podaję ci swoja dłoń na zgodę’, i chcę jak najlepiej dla sportu motocyklowego, i uważam, że najlepsze to być z nim w dobrych relacjach.”

Ale, wygląda na to, że jeszcze nie w tej chwili, choć Marquez wierzy, że najlepszym momentem na pogodzenie się będzie… gdy Rossi znów wygra.

„W tamtym momencie (w Walencji – przyp. redakcji) właśnie przegrał mistrzostwo i był naprawdę zmęczony. Rozumiem sytuację, więc nie chcę spekulować o tym co on powiedział, ale mam nadzieję, że 2016 będzie nowym sezonem, czasem na nową relację i obaj postaramy się zapomnieć o tym wszystkim. Wrócimy do tematu gdy wygra.” dodał Marquez.

14910873947_048d6c7c8f_o

Marc mówił o tym na obozie treningowym dla juniorów – będącego częścią inicjatywy społecznej rozpowszechnianej przez niego ‘Laps for Life 93’. Wzięło w nim udział dwudziestu młodych kierowców w wieku od dziewięciu do trzynastu lat z Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Holandii i Brazylii wybranych przez Marqueza.

„To jak mówisz, jak prowadzisz motocykl, jak coś jesz, Oni (uczestnicy obozu treningowego) wciąż ci się przyglądają,” opowiadał Marquez„Musisz być w tym dobry, bo czego nie zrobisz, oni będą to naśladować.”

Marquez był bardzo dumny z tego, jak pracowali i zachowywali się podczas obozu jego podopieczni:

“Nie mam wątpliwości, na torze mogą wyprzedzać, są szybcy, przekraczają granice; ale teraz… Teraz grają między sobą w piłkę nożną, i to jest prawdziwy duch sportów motocyklowych – prawdziwe relacje. Mogą walczyć na torze, ale kiedy zdejmują kaski, są przyjaciółmi.”

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top