WTCC

Maroko czeka!

Już w najbliższy weekend seria World Touring Car Championship znów zagości w północnej Afryce. W przepięknie położonym mieście Marrakech u stóp pasma górskiego Atlas. W porównaniu do poprzednich wyścigów tym razem zawodnicy będą gościć na torze ulicznym. To może być ciekawa rywalizacja. Tory uliczne charakteryzują się małą ilością miejsca do wyprzedzania, jednak tor jest dość szybki, posiada kilka długich prostych. Jednak w tym roku konfiguracja toru została zmieniona i pętla będzie krótsza o 1,6 km, w przeciwieństwie do roku ubiegłego. Dla Mehdi Bennaniego będzie to domowy wyścig więc trzymamy kciuki za jak najlepszą pozycję na mecie.

wtcc201605060015

Zeszłoroczny 1 wyścig wygrał José María López (Citroën C-Elysée), 2 wyścig wygrał Yvan Muller w (Citroën C-Elysée). W tym roku Citroen również nie odpuszcza tempa, jednak Honda, Łada i tegoroczny debiutant Volvo S60 Polestar, dzielnie walczą o punkty. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrej formy zespołu Volvo. Jak widać niebieskie auta zostały bardzo dobrze przygotowane do tegorocznej serii WTCC.

wtcc201605060021

Jak zawsze nie zabraknie walki na torze. Już teraz zapraszam do śledzenia relacji na żywo na kanałach EuroSportu w najbliższa niedzielę.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top