Serie Wyścigowe

Magnussen testował Porsche

Były kierowca McLaren’a Kevin Magnussen podzielił się swoimi odczuciami po tym, jak w Barcelonie testował Porsche 919 Hybrid.

„Było naprawdę doskonale. To jest pierwszy samochód wyścigowy, którym jechałem od sześciu czy siedmiu miesięcy, i to jest fantastyczny samochód z niesamowitą mocą”, powiedział Magnussen.
„Bardzo łatwo jest odczuć, że jest to obecnie prawdopodobnie najbardziej zaawansowany samochód wyścigowy na świecie. Nie mogę się doczekać, żeby z powrotem do niego wsiąść.”

Magnussen, jak widać był bardzo podekscytowany testami i możliwością jazdy Porsche, jednak jak sam podkreśla, w jego jeździe jest jeszcze sporo do poprawienia.
„Muszę popracować nad kilkoma kwestiami, szczególnie nad hamowaniem, ponieważ z kokpitu nie widzisz przednich kół to naprawdę nie wiesz, kiedy się blokujesz, więc to jest coś do czego trzeba się przyzwyczaić , jak również widoczność jest troszkę mniejsza w porównaniu z samochodem jednomiejscowym. Jest kilka rzeczy, do których trzeba się przyzwyczaić, ale pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre i sprawiło mi to dużą przyjemność.”

Magnussen walczy o pozycję trzeciego kierowcy w Porsche, by wystartować w wyścigach w Spa i Le Mans w następnym sezonie.
Jeśli zdobędzie zaufanie szefostwa zespołu, to wystartuje u boku obecnych zwycięzców Le Mans Earla Bambera i Nicka Tandy’ego.Przypomnijmy,
23 latek został zwolniony z McLaren’a w zeszłym miesiącu.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top