Serie Wyścigowe

Kto wygra Audi TT Cup?

Pytanie, kto wygra tytuł w Audi TT Sport Cup może zostać rozwiązane już w najbliższy weekend. Przed nami przedostatnia rywalizacja, a wyścigi tym razem odbędą się na torze Hungaroring.

Tym razem jako VIP-y pojawią się na torze dwie gwiazdy FIM Superbike World Championship (WorldSBK). Będą to Chaz Davies i Xavier Fores. Tak samo jak poprzeaz kilku wcześniejszych weekendów wyścigowych tej serii, tak również w Budapeszcie, zawodnicy Audi TT Sport Cup będą towarzyszyć DTM.

tt1Tegoroczna seria jest już na ostatniej prostej rywalizacji. W nadchodzący weekend możemy poznać jej mistrza, a może tego dokonać Joonas Lappalainen. Po dwóch zwycięstw na torze Nürburgring, 18-letni Fin ma 197 punktów, co daje mu przewagę 17 punktów nad drugim Dennis’em Marschall’em. Nicklas Nielsen z Danii i Sheldon van der Linde z RPA są na kolejnych pozycjach i maja odpowiednio 166 i 163 punkty. Oni nadal mają realne szanse na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Jana Kisiela. Gosia Rdest ma na swym koncie 109 punktów i zajmuje miejsce siódme.

Lider Projektu Philipp Mondelaers z niecierpliwością oczekuje na premierowe wyścigi na Węgrzech: „Ten wyścigowy weekend jest bardzo szczególny dla nas. Po Zandvoort, Budapeszt jest naszą drugą wizyta zagraniczna w tym sezonie. Hungaroring to bardzo trudny tor dla naszych mlodych talentów. Walka w klasyfikacji generalnej jest niezwykle emocjonująca i czekam podekscytowany na to, kto ją zwycięży. Mam też nadzieje, że kibiców nie zabraknie na trybunach,  zwłaszcza że nasza fabryka w Gyor, gdzie Audi TT jest produkowany, jest ledwie dwie godziny jazdy od toru.”

W rywalizacji VIP zobaczymy na torze dwie gwiazdy z wyścigów motocyklowych. Na przeciwko siebie staną Chaz Davies z Walii oraz Xavi Fores z Hiszpanii. Obaj jeżdżą obecnie Ducati 1199 Panigale R w Superbike World Championship. Davies został Mistrzem Świata Supersport w 2011 roku, a następnie przeszedł do WorldSBK. 29-letni Walijczyk jest obecnie na trzecim miejscu rankingu. Natomiast Fores wygrał CEV Stock Extreme Championship w 2010 oraz 2013 roku. Do tego zwyciężył w European Superstock 1000 tt3Championship w 2013, a do tego w 2014 roku był najlepszy w IDM Superbike Championship.

„W przeszłości, wielu zawodników motocyklowych udowodniło, że są mocni również na czterech kołach.” mówi Chris Reinke, szef Audi Sport. „Jestem pewien, że będziemy świadkami fantastycznego show i zobaczymy ich równą walkę z naszymi stałymi uczestnikami”

Weekend wyścigowy na Hungaroring rozpocznie od treningów wolnych (piątek 14:35) a runda kwalifikacyjna rozpocznie się o godzinie 11:30 w sobotę. Pierwszy wyścig w sobotę o 16.20. Drugi w niedziele o 11.45. Oba wyścigi będą transmitowane przez live streaming a linki do transmisji są dostępne na naszej stronie w zakładce LIVE.

Co ciekawe, Audi TT Sport Cup wkracza w decydującą fazę poszukiwania talentów na następny sezon. Formularz zgłoszeniowy do 2017 Audi TT Sport Cup jest dostępny online: www.audi-motorsport.com/de/en/tt-cup.html

Możecie też obejrzeć najlepszy (dotychczas) start Gosi Rdest na Nurburgringu

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top