Magda Wilk

Kolejny start Magdy Wilk

Naszej redakcyjnej koleżance wyraźnie przypadły do gustu starty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, w związku z tym zobaczymy ja na trasie już w najbliższy weekend! 45 kierowców powalczy o jak najwyższe miejsca na podium podczas 3. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowi 5. i 6. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Naszą koleżankę zobaczymy w klasie A-2000 a jechać będzie Renault Clio Sport.

Weekend zapowiada się bardzo ciekawie – mówi Magda Wilk. Kolejny start i kolejne wyzwanie. Fakt, że trochę cały ten sezon będzie taki macany bo debiutując w tym roku na odcinkach 8Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski dopiero podczas zawodów będę miała możliwość poznania każdej trasy. Jestem jednak dobrej myśli. Póki co, podobnie jak w Załużu, staram się zapamiętać odcinek na podstawie filmów z youtube’a. Fakt, że nie oddają one tego jak wygląda to w rzeczywistości. Trasa jest bardzo fajna – krótsza ale i zdecydowanie trudniejsza dla mnie niż na dwóch pierwszych rundach. Wymaga dużo większej koncentracji. Do tego oglądając on board’y wydaje mi się, że można pełnym gazem przejść niektóre partie co w rzeczywistości może okazać się awykonalne. Zweryfikuję to dopiero podczas podjazdów treningowych. Z pewnością nie będzie też łatwo w suchych warunkach dogonić kolegów (chyba, że spadnie deszcz!), ponieważ dalej jadę „rajdową” oponą i seryjną wyścigówką. Wprowadziłam jedynie drobne modyfikacje zawieszenia. Nie mniej jednak ostatnio zrobiłam dość sporo kilometrów na torze w Miedzianej Górze co mam nadzieję, że zaprocentuje i pozwoli zniwelować dystans do kolegów. Obym tylko nie miała problemów z zapamiętaniem trasy i mogła koncentrować się wyłącznie na jeździe. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na Magurze! Na trasie towarzyszyć mi będą moi partnerzy i patroni: Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski, motocaina.pl oraz WrOOOOm TV. Przygotowaniem i obsługą auta zajmuje się Kacper Wróblewski.”

W sobotę i niedzielę zawodnicy będą rywalizować na 3440 metrowej trasie z Małastowa do Gładyszowa. Jednak już w piątek kierowców i ich samochody będzie można zobaczyć na Rynku w Gorlicach, gdzie będzie miał miejsce Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne. Pierwsze podjazdy treningowe zaplanowano na sobotę i niedzielę na godzinę 9:00. Podjazdy wyścigowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:30 i niedzielę o 13:00.
HARMONOGRAM 5. i 6. rundy GSMP:
24 czerwca – piątek – Gorlice-Rynek
12:18 – 18:00 Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne

25 czerwca – sobota – Małastów
9:00 – podjazdy treningowe
14:30 – podjazdy wyścigowe

26 czerwca – niedziela – Małastów
9:00 – podjazdy treningowe
13:00 – podjazdy wyścigowe

Dodatkowe informacje o 3. Wyścigu Górskim Góra Małastowska:
www.wyscigmagura.pl
7

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top