Magda Wilk

Kolejny podjazd Magdy Wilk

Po niespełna dwóch tygodniach Magda Wilk wraca na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W stawce 87 kierowców z 8 państw w dniach 8-10 lipca będzie walczyć w 8. Wyścigu Górskim Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Impreza stanowi 7. i 8. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest również eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich.

komunikat1Magda Wilk: Od Magury – 5. i 6. Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, minęły niecałe dwa tygodnie. Dla mnie były to pracowite dni, spędzone przed mapką trasy wyścigu i filmami z you tube’a. Sama trasa wydaje się być szybka. Z pewnością jest najdłuższą jaką do tej pory jechałam – ponad 5 kilometrów. Mam nadzieję, że nie będę mieć problemów z jej zapamiętam już na miejscu. W warunkach „domowych”, gdzie nie ma tego stresu kojarzę każdy zakręt. Cieszę się też, że wyścig w Limanowej to również eliminacja Mistrzostw Europy bo na starcie stanie do rywalizacji aż 87 kierowców w bardzo ciekawych samochodach, w tym bolidach! Najważniejsze jednak, że po awarii silnika w Magurze moje Renault jest już gotowe do walki. 2BRally stanęło na wysokości zadania i mimo sezonu urlopowego uporało się z naprawą. Liczę też, że limit pecha został już wyczerpany. Dlatego plan na weekend to bezawaryjnie przejechać obie rundy. Niełatwo będzie powalczyć z innymi seryjnym samochodem, szczególnie, że każda runda to dodatkowo debiut na trasach GSMP ale mam nadzieję, że wycisnę z tych dwóch dni i mojej Cliówki jak najwięcej frajdy z jazdy!
Razem ze mną na trasie w Limanowej pojawią się moi partnerzy i patroni: Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski, RallyAddict, motocaina.pl oraz WrOOOOm TV. Przygotowaniem i obsługą auta zajmuje się Kacper Wróblewski.”

Zawody rozgrywane będą w dniach 9-10 lipca. Trasa liczy 5493 metry i prowadzi od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą. Pierwsze podjazdy treningowe zaplanowano w sobotę i niedzielę na godzinę 9:00 . Podjazdy wyścigowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:00 i w niedzielę o 11:30. Relację z imprezy będzie można obejrzeć na żywo w TVP 3 ( ogólnopolska) i TVP 3 Kraków – również w wersji na tablety i smartfony, z użyciem bezpłatnej aplikacji tvp stream oraz w internecie, pod adresem www.gsmp.pl.

HARMONOGRAM 7. i 8. rundy GSMP:
8 lipca – piątek – Limanowski Dom Kultury – Limanowa
13:00 – 19:30 – Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne

9 lipca – sobota – Stara Wieś
9:00 – podjazdy treningowe
14:00 – podjazdy wyścigowe

10 lipca – niedziela – Stara Wieś
9:00 – podjazdy treningowe
11:30 – podjazdy wyścigowe

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top