Serie Wyścigowe

Kobieta w Le Mans

Christina Nielsen dołączyła do zespołu Formula Racing’s GTE i poinformowała, że wystartuje w przyszłorocznym wyścigu 24H Le Mans.

W ten sposób powstanie trio reprezentantów Danii, bowiem poza Nielsen w zespole pojadą Mikkel Mac oraz Johnny Laursen. Wystartują oni samochodem Ferrari 458 GTE. Zespół ścigać się też będzie w całej Europejskiej Serii Wyścigów Le Mans. Pierwszy wyścig tej rywalizacji odbędzie się 16 kwietnia 2016 r. na torze Silverstone. Później kierowcy pojawią się jeszcze na torach: Imola (15 maja), Red Bull Ring (17 lipca), Le Castallet (28 sierpnia), SPA (25 września), Estoril (23 października). 24H Le Mans w roku 2016 rozpocznie się 18 czerwca, a Nielsen będzie pierwszą Dunką, która wystartuje w tej rywalizacji:

„Rzeczywiście, będę pierwszą reprezentantką mojego kraju w historii tego wyścigu, już samo to zdanie brzmi niesamowicie i nierealnie. Ciężko pracowałam nad tym startem od wielu lat, a teraz spełniają się moje marzenia. Jest wielu Duńskich kierowców, którzy starali się o miejsce w zespole Formula Racing, jestem więc bardzo wdzięczna, że szefostwo jednak postawiło na mnie i da mi szansę na na sukces w tej imprezie.”

Ch.Nielsen-mueller_639

Mikkel Mac i Johnny Laursen (trzecim kierowcą zespołu był Andrea Rizzoli) zapewnili sobie start w przyszłorocznym wyścigu 24H Le Mans wygrywając tegoroczną rywalizację w European Le Mans Series w klasie GTE. Christina Nielsen w sezonie 2015 przegrała dwoma punktami mistrzostwo w United SportsCar Championship.

CIMG1147-1

 

Christina Nielsen jest córką Duńskiego kierowcy wyścigowego Larsa-Erika Nielsena, który w 2006 roku zajął 2 miejsce w 24H Le Mans w klasie GT2. Zawodniczka swoją przygodę z wyścigami zaczęła w 2007 roku od startów w kartingu. W 2009 roku brała nawet udział w finałach zawodów FIA K2 World Championship. Od 2010 roku ściga się samochodowych seriach wyścigowych. W 2014 roku zajęła 3 miejsce w Pirelli World Challenge z zespołem TRG Aston Martin Racing, a w 2015 roku zajęła 2 miejsce w TUDOR USCC w klasie GTD. Warto też wspomnieć, że w sezonie 2014, w jednym zespole jeździł z nią nasz kierowca Kuba Giermaziak. Miało to miejsce w 6-godzinnych zawodach na słynnym torze Watkins Glen w stanie Nowy Jork.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top