Serie Wyścigowe

Hussarya rusza na podbój

14 stycznia 2016, w Birmingham, podczas targów motoryzacyjnych Autosport International – The Racing Car Show – odbędzie się oficjalny launch pierwszego, polskiego samochodu wyścigowego Arrinera Hussarya GT.  Autosport International – The Racing Car Show w Birmingham to jedna z najważniejszych i najstarszych imprez targowych związanych z motosportem w Europie. W 2016 organizowana jest po raz dwudziesty piąty. W dniach 14-17 stycznia 2016, na powierzchni ponad 300 000 m² będzie można zobaczyć wszystkie rodzaje pojazdów związanych ze sportem motorowym, od kartingu po Formułę 1, oraz najważniejsze w tej branży firmy, producentów i dostawców technologii.  Autosport International to impreza, która naprawdę gromadzi pod jednym dachem cały świat sportów motorowych.  Dwa pierwsze dni 14 i 15 stycznia będą poświęcone profesjonalistom i spotkaniom biznesowym branży motor sportu. Natomiast 16 i 17 stycznia będą otwarte dla publiczności-fanów motor sportu, który w Wielkiej Brytanii cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

arrinera Birmingham

 

Te targi będą dla Polski i Polaków wyjątkowe, bo po raz pierwszy nasz kraj reprezentować będą na nich wyjątkowi ambasadorzy. Pierwszym i najważniejszym będzie oczywiście polska wyścigówka, czyli Arrinera Hussarya GT. Jej debiut odbędzie się na targach, 14 stycznia 2016, o godz. 11:00.

Docelowo chcielibyśmy, by projekt Arrinera składał się z trzech elementów: polskiego samochodu, zespołu polskich inżynierów i projektantów oraz polskiego kierowcy wyścigowego. Samochód i zespół już mamy, teraz rozmawiamy z polskimi kierowcami wyścigowymi, aby jeden z nich poprowadził Arrinerę podczas wybranych wyścigów w 2016 roku” – mówi Piotr Gniadek, wice Prezes Arrinera Automotive S.A.

Kierowców Arrinera ostatecznie jeszcze nie wybrała, ale postanowiła do Birmingham zabrać ze sobą dwie dodatkowe osoby – Gosię Rdest i Macieja Dreszera. Zarówno Rdest, jak i Dreszer to świetni kierowcy wyścigowi mogący się pochwalić doskonałymi wynikami sportowymi oraz zwycięstwami w ważnych, międzynarodowych wyścigach samochodowych.  Naszym zdaniem są świetnymi ambasadorami polskiego motosportu na świecie i taką właśnie będą odgrywać rolę na stoisku Arrinery podczas targów w Birmingham” – wyjaśnia Gniadek.

https://www.instagram.com/p/BAc-8yOEiRq/

Arrinera GT, która zadebiutuje w Birmingham to pierwszy polski samochód wyścigowy w klasie GT. Stylistyka tego samochodu jest wyrazem dążenia do uzyskania optymalnych własności aerodynamicznych, a co za tym idzie uzyskanie najlepszych osiągów na torze wyścigowym. Nadwozie oraz elementy aerodynamiczne zostały opracowane wspólnie z Politechniką Warszawską pod przewodnictwem prof. Janusza Piechny. Ich zadaniem jest wytworzenie jak najlepszego docisku do podłoża, przy jak najmniejszej utracie na prędkości i przyspieszeniu. Model Arrinera Hussarya GT wyposażony jest centralnie w silnik V8 o pojemności 6,2l, który generować będzie (w zależności od konfiguracji) od 420 KM do 600 KM oraz od 580Nm do 810 Nm. Napęd trafia na tylną oś. Jednostka współpracuje z sekwencyjną 6-cio biegową skrzynią Hewland LLS, sterowaną półautomatycznie przy pomocy łopatek przy kierownicy. W aucie zastosowano sterownik Pectel SQ6M wraz z systemem kontroli trakcji. Za odczyt i zapis parametrów pojazdu odpowiada Cosworth ICD Pro.

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top