Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

„Głodny Jazdy”

„Głodny jazdy” – tak mówi o swoim powrocie na odcinki specjalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kacper Wróblewski. Wraz z Jackiem Spentanym wystartują w 50. Rajdzie Dolnośląskim.

50. Rajd Dolnośląski to już 5. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród zgłoszonych załóg na liście pojawili się również Kacper Wróblewski i Jacek Spentany w nowym aucie – Renault Clio R3T z zaprzyjaźnionej stajni 2Brally.

image1Kacper Wróblewski: „Czekałem na ten rajd 2 lata, bo tyle czasu minęło od mojego ostatniego startu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Głód jazdy był tak ogromny, że ostatnie kilka miesięcy bardzo ciężko pracowałem, aby móc z powrotem pojawić się na rajdowych odcinkach. Udało się! Strasznie się cieszę i z wytęsknieniem czekam na nadchodzący weekend, w czasie którego w końcu będę mógł skonsumować tę ciężką pracę. Z pewnością nie jest mi łatwo wskoczyć w rajdowy tryb, ponieważ przerwa była dość długa. Do tego doszło nowe auto – Renault Clio R3T – którym tak naprawdę pierwsze kilometry zrobimy na odcinku testowym. Kolejną niewiadomą są pogoda i opony. Dlatego bardzo się cieszę, że na „prawym” fotelu zasiądzie Jacek Spentany – bardzo doświadczy pilot, mający ogromną wiedzę w swoim fachu. Jestem przekonany, że razem poradzimy sobie znakomicie. Może te pierwsze kilometry będą trochę „macane”, ale w tej sytuacji jest to jak najbardziej zrozumiałe. Trzymajcie kciuki, żeby nie padało i do zobaczenia na starcie w Dusznikach Zdrój.
Start w tym rajdzie zawdzięczamy naszym partnerom, którym jesteśmy bardzo wdzięczni: Coldgroup, Infimed, eSky Polska, Poltrans, 2Brally, Fajno Chatka z Wisły, MM Studio Reklamy oraz RallyAddict.”

Jacek Spentany:Można powiedzieć, że na start z Kacprem czekałem odkąd zaczął on stawiać swoje pierwsze kroki w sporcie motorowym. 13268026_1125399580856477_2044005571355606078_oWprawdzie mamy za sobą jeden wspólny start w „międzynarodowym” KJS, rozgrywanym na polskich i czeskich próbach, ale wtedy miał on formę zabawy. Przez te wszystkie lata przy zimnym piwie nieraz rozmawialiśmy o naszej ewentualnej współpracy w przyszłości. W końcu nadszedł ten moment, dlatego będzie to dla mnie bardzo wyjątkowy rajd. Tym bardziej że Kacper stawiał pierwsze kroki na wspólnych treningach pod okiem Łukasza Habaja i Piotra Wosia, czyli tych samych kierowców, z którymi z kolei i ja rozpoczynałem swoją przygodę w rajdach samochodowych. Ponadto przez te wszystkie lata, zarówno naszych jak i jego startów cały czas był z nami – rajdową rodziną ze Śląska! Jest szybkim kierowcą, którego celem jest pokonanie każdego zakrętu w jak najlepszym tempie. Dlatego będę starał się zapanować nad jego gorącą głową. Do tego dochodzi nowy, nieznany samochód, stąd też powrót na trasy RSMP w szybkiej ośce zapowiada wiele emocji. Mam nadzieję, że doprowadzą nas one do mety z wielką radością i odpowiednią szybkością! Jeśli chcecie poczuć je razem z nami to liczę, że ruszycie się sprzed ekranu komputera i przyjedziecie na jeden z najpiękniejszych rajdów asfaltowych w Polsce! Do zobaczenia na odcinkach i w parku serwisowym 50. Rajdu Dolnośląskiego!”

W 50. Rajdzie Dolnośląskim swój udział zapowiedziały 63 załogi. Ceremonia startu będzie miała miejsce w czwartek o godzinie 21:10 na rynku w Dusznikach Zdrój. Piątek to trzy odcinki specjalne, pokonywane w dwóch pętlach, czyli ponad 89 kilometrów oesowych! Drugi sobotni etap to 72 kilometry odcinków specjalnych, których finał będzie miał miejsce podczas Power Stage’u w Kłodzku.

HARMONOGRAM i dodatkowe informacje o 50. Rajdzie Dolnośląskim znajdziecie na stronie organizatora:
www.rajd.dolnoslaski.pl

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top