Serie Wyścigowe

Finałowy weekend Audi Sport TT Cup

Przed nami ostatnie dwa wyścigi w ramach rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy w serii Audi Sport TT Cup. Wyścigi trzeba przyznać emocjonujące, bo na tytuł szanse mają jeszcze czterej zawodnicy. Po raz kolejny seria towarzyszyć będzie DTM a do ścigania dojdzie na Hockenheimring. Kto pójdzie śladami ubiegłorocznego zwycięscy Jana Kisiela, który wygrywając serię awansował do programu Audi Sport GT?

audi 1Podczas sześciu weekendów wyścigowych w 2016 roku, młode talenty z całego świata walczył fantastycznie, pokazując nam wielokrotnie, że nikt w stawce nie odpuszcza. Ośmiu kierowców z sześciu krajów widzieliśmy na podium, a w tej grupie jest też Gosia Rdest, która na trzecim miejscu zameldowała się podczas wyścigu na Nurburgringu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi 18-letni Joonas Lappalainen z Finlandii z 239 punktami przed dwoma ostatnimi wyścigami. Niemiec Dennis Marschall podąża na drugim miejscu, mając 9 punktów straty do lidera. Sheldon van der Linde z RPA ma 197 punktów a Duńczyk Nicklas Nielsen ma na swoim koncie 196 punktów i  wciąż mają ambicje walki o zwycięstwo w serii. To jest możliwe, bo maksymalnie podczas nadchodzącego weekendu można zdobyć 50 punktów. Co ciekawe,  Van der Linde i Nielsen dodatkowo konkurują o tytuł najlepszego debiutanta.

„Drugi sezon w Audi TT Sport Cup przebiegł bezproblemowo i przyniósł mnóstwo emocji i świetnych wyścigów” mówi kierownik projektu Philipp Mondelaers. „Nasze talenty, które wystartowały w tegorocznej rywalizacji dostarczyły nam mnóstwo emocji przy okazji podnosząc swoje kwalifikacje w motorsporcie. Patrząc na obecne wyniki punktowe w klasyfikacji generalnej, jesteśmy pewni, że kibice będą mieli emocje do końca sezonu”

 

Weekendu na torze Hockenheimring rozpocznie się w piątek, 14 października o godzinie 14:30 50-minutową sesją treningową. Kwalifikacje odbędą się w sobotę od 09:05 do 09:35. Pierwszy z dwóch 30-minutowych wyścigów ma rozpocząć się w sobotę o 16:10, a drugi finał w niedzielę o godzinie 09:10.

Coś naprawdę specjalnego planowane jest na sobotę na Hockenheim, to będzie „Pierwszy Dzień na żywo na Facebooku z Audi Sport”.  Będzie to ekskluzywny wgląd za kulisy wielkiej walki ostatniego weekendu. Ekspertem tego dnia będzie dziewięciokrotny zwycięzca Le Mans i były kierowca DTM Tom Kristensen, który będzie analizował zdarzenia na torze oraz rywalizację Audi Sport TT Cup. Wyścigi będą dostepne do obejrzenia na żywo, link do transmisji znajdziecie w naszej zakładce LIVE!

 

 

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top