Karting

Finał Światowy ROK Cup – dzień pierwszy

Biegi kwalifikacyjne rozpoczęły się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Ale już po pierwszym starcie Shifter ROK to opóźnienie wzrosło do godziny. Wszystko przez pogodę i trochę przez organizację w Lonato. Po prostu organizatorzy nie zdołali wydawać na czas opon deszczowych, które były potrzebne. Wielu zawodników przez to ucierpiało, między innymi Maciej Szyszko, który miał mniej czasu na torze. Sędziowie wypuścili do rywalizacji zawodników, a zespół Maćka nie miał jeszcze ustawionych ciśnień w kołach. Miało być sprawiedliwie, a wyszyło nie do końca i młodszy z braci Szyszko pojechał słabiej niż w treningach, ale o jego wyniku za chwilę. Zacznijmy od najmłodszej i najliczniejszej kategorii – Mini ROK.

DSC_0064Pośród 19 zgłoszonych do rywalizacji zawodników najlepiej wypadł Jakub Szablewski, który wygrał swoja grupę kwalifikacyjną. Bardzo dobrze pojechał Piotr Protasiewicz, który w swojej grupie miał 4 czas, ale był szybszy od Szablewskiego. Równie dobrze zaprezentowali się Aleksander Klimaszewski i Tymoteusz Kucharczyk. W swoich biegach byli odpowiednio na na pozycji 5 i 2 miejscu. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Jakub Szablewski – na miejscu 3, a za nim byli: Tymoteusz Kucharczyk 9, Piotr Protasiewicz 17, Maciej Banaś 18, Aleksander Klimaszewski 25, Szymon Jabłoński 26, Kacper Sztuka 42, Igor Seweryn 68, Karol Pasiewicz 69, Mateusz Lenart 9, Gabriel Łukasiewicz 82, Jakub Rybka 97,
Kajetan Gawron 108, Krzysztof Gardziel 117, Hubert Laskowski 129, Filip Konieczny 137, Alan Czyż 139, Wiktor Leśkiewicz 162, Damian Mazurek 164

W Junior ROK’u zdecydowanie najszybszym z naszych reprezentantów był Kacper Szczurek, który przegrał z najszybszym zawodnikiem tej kategorii Alessandro Brigatti’m o zaledwie 0,261 sekundy. Z szóstym czasem do heat’ów awansował Szymon Urbaniak.
Kolejni nasi reprezentanci poza pierwszą dziesiątką: Marcin Zając 15, Filip Zagórski 22, Mateo Kasprzyk 33, Maciej Szyszko 34, Adrian Janicki 36, Hubert Kowalczyk 50.

Senior ROK, po fantastycznych seriach treningowych, również w kwalifikacjach bardzo dobrze wypadł starszy z braci Szyszko – Szymon. Czas 1:00.721 dał mu 3 pozycję w kategorii, a do zwycięzcy stracił 0,175 sekundy. Ósmy czas uzyskał Bartosz Mila. Kolejni nasi reprezentanci wypadli nieco słabiej. Adrian Marcinkiewicz miał 30 czas, Karolina Janicka 36, Igor Lejko 39, Sebastian Lotz 56 a Janusz Gładysz 58.

Jedyny zawodnik jadący z biało-czerwoną flagą w kategorii Shifter ROK – Jan Krencisz miał 15 czas kwalifikacji. Jadący w tej kategorii Rubens Barichello był ósmy.

Rozpoczęły się właśnie pierwsze heaty 14 Światowego Finału ROK Cup. O wynikach będziemy was informować na bieżąco.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top