Serie Wyścigowe

Dobry wynik Gosi Rdest

Ruszyła rywalizacja w Audi Sport TT Cup. To drugi sezon tej serii, w której startuje i rywalizuje 16 kierowców z 11 krajów. Do tego w każdej rundzie zapraszani są goście, którzy ścigają się razem z zawodnikami. W stawce najbardziej utalentowanych młodych kierowców świata jest Polka – Gosia Rdest.

Pierwsze tegoroczne wyścigi w tej serii odbyły się na niemieckim torze Hockenheim, były one równocześnie serią towarzyszącą dla wyścigów DTM, która w miniony weekend również rozpoczęła rywalizację. Weekend wyścigowy Audi Sport TT Cup to dwa wyścigi, do których prowadzą kwalifikacje. W nich nasza zawodniczka uplasowała się na 9 oraz… na 9 miejscu.

W pierwszym wyścigu, który rozegrano w sobotę, Rdest zajęła wysoką szóstą lokatę. Co ciekawe, początkowa Polka nawet prowadziła, wykorzystując zamieszanie po wypadku jednego z rywali. Po wznowieniu sesji wypadła z czołówki, a dodatkowo sędziowie anulowali jej najlepszy czas za wyjazd dwiema osiami samochodu poza tor. W wyścigu Rdest okazała się lepsza od kierowcy WRC, reprezentującego na co dzień barwy Volkswagen Motorsport – Andreas’a Mikkelsen’a oraz byłego zawodnika Formuły 1 Scott’a Speed’a. Co ciekawe Gosia rywalizowała już na torze z Mikkelsenem, było to w 2013 roku na torze Hungaroring w 6. Rundzie VW Castrol Cup. Wówczas góra był norweski kierowca rajdowy.

Pierwsza runda padła łupem szesnastolatka z Johannesburga – Sheldon’a van der Linde. Za jego plecami finiszowali : Niemiec Dennis Marschall oraz Fin Joonas Lappalainen.

https://www.instagram.com/p/BFGtU9tSeUi

Ton podczas drugiego – niedzielnego wyścigu nadawali ponownie młodzi zawodnicy. Znów wygrał debiutujący w serii Sheldon van der Linde,a na drugim miejscu znalazł się kolejny debiutant w tej serii, Duńczyk Nicklas Nielsen. Gosia Rdest minęła metę jako dziesiąta, w sumie nasza zawodniczka zdobyła 22 punkty i w klasyfikacji generalnej zajmuje 8. miejsce.

„Oglądaliśmy fascynującą i przede wszystkim bardzo wyrównaną rywalizację” – mówi Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing. „Nasze przewidywania z jazd testowych w pełni się potwierdziły. W dalszej części sezonu przewiduję jeszcze wiele zaciętych wyścigów i częstych zmian na podium.”

W klasyfikacji łącznej Audi Sport TT Cup, po pierwszym z siedmiu weekendów prowadzi Sheldon van der Linde, który ma 50 punktów na koncie, o 15 mniej ma Niemiec Dennis Marschall. Kolejne miejsce zajmują ex-aequo Andreas Hofbauer i Joonas Lappalainen  – 34 pkt. Kolejna runda Audi Sport TT Cup 2016 odbędzie się od 26 do 28 maja na torze Nürburgring a kalendarz wszystkich startów przedstawia się następująco:

06.– 08.05. Hockenheim (D)
26.– 29.05. Nürburgring (D)
24.– 26.06. Norisring (D)
15.– 17.07. Zandvoort (NL)
09.– 11.09. Nürburgring (D)
23.– 25.09. Budapest (H)
14.– 16.10. Hockenheim (D)

Przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszej edycji Audi Sport TT Cup był polski kierowca Jan Kisiel.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top