Magda Wilk

Do trzech razy sztuka?

Magda Wilk – jedyna kobieta startująca w 5. i 6. Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie może zaliczyć minionego weekendu do udanych. Niestety awaria silnika wykluczyła zawodniczkę Automobilklubu Polski z walki w 3. Wyścigu Górskim Magura Małastowska w klasie A-2000.
komunikat4„Wyścigowy weekend skończył się dla mnie przed czasem” – mówi Magda Wilk.  „Awaria silnika wykluczyła mnie z rywalizacji już w sobotę więc tak naprawdę nie zaliczyłam żadnej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Za sobą mam tylko sobotnie dwa podjazdy treningowe i jeden wyścigowy. Po wyścigowym przeanalizowaliśmy on boardy i widać, że auto jest słabsze. Nie chcieliśmy ryzykować dalszą jazdą. Szkoda nieukończonych wyścigów, szkoda kilometrów szczególnie, że trasa była bardzo fajna i z podjazdu na podjazd był progres mimo, że czasy tego nie odzwierciedlały. Najważniejsze, że auto trafiło już w dobre ręce, do zaprzyjaźnionej stajni 2BRally. Na dniach będę wiedzieć więcej co się stało. Nie mniej jednak nie ma zbyt wiele czasu na rozmyślania nad minionym weekendem bo za dwa tygodnie startuję w Limanowej. Zresztą już w niedzielę wróciłam przed telewizor i you tube’a uczyć się kolejnej trasy. Z Magury trzeba wyciągnąć tylko wnioski co do samej jazdy i być może odczarować ją w przyszłym roku. Teraz najważniejsze, żeby zdążyć za dwa tygodnie na kolejne rundy.

Szczególnie podziękowania dla tych wszystkich, którzy od razu zaoferowali swoją pomoc po sobotnich zmaganiach oraz dla Adriana Żabnickiego, Macieja Paliona i Kacpra Wróblewskiego za serwis i opiekę nad samochodem. Na trasie towarzyszyli mi również moi patroni i partnerzy: Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski, motocaina.pl oraz WrOOOOm TV. ”

 

 

 

Już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 8-10 lipca zawodniczka wystartuje w 7. i 8. Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w 8. Wyścigu Górskim Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Warto wspomnieć, że wyścig ten będzie również eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Do zobaczenia w Limanowej!

 

Data Nazwa Miejsce
13 – 15.05.2016 42. Bieszczadzki Wyścig Górski Załuż
20 – 22.05.2016   Moris Cup Jahodna Jahodna
24 – 26.06.2016 3. Wyścig Górski Magura Małastowska Małastów
8 – 10.07.2016 8. Wyścg Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą Limanowa
29 – 31.07.2016 Banovce Jankov Vŕšok Banovce
19 – 21.08.2016 19. Grand Prix Sopot Gdynia – Sopot
23 – 25.09.2016 13. Wyścig Górski Prządki Korczyna

 

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top