Żużel

Czekając na spektakl…

Wielkimi krokami zbliża się 1. Finał IMŚJ na żużlu. Już w najbliższą sobotę o 20.30 czasu polskiego a na Adrian Flux Arena w King’s Lynn zainaugurowany zostanie cykl FIM Speedway U21 World Championship. Przypominamy, że WrOOOOm Tv przy współpracy z ekantor.pl oraz eport2000.pl specjalnie dla polskich widzów przeprowadzi transmisję z tych zawodów.

Organizatorzy cyklu postanowili, że każdy turniej będzie odbywał się według regulaminu obowiązującego w Grand Prix. Zawody składać się będą z 20-biegowej rundy zasadniczej, po której ośmiu najlepszych zawodników weźmie udział w półfinałach. Z każdego z nich do finału awansuje po dwóch najlepszych żużlowców. Co ważne, do klasyfikacji generalnej zaliczane będą wszystkie punkty zdobyte podczas turnieju.

Znamy pełen skład zawodników, którzy stoczą walkę o tytuł Juniorskiego Mistrza Świata, niestety różni się on od tego, jacy zawodnicy wywalczyli awans. Na pewno największym nieobecnym zawodów w King’s Lynn będzie Maksym Drabik, który awansował do cyklu z kompletem punktów, ale startując w lidze szwedzkiej złamał nogę i na jego nieszczęście czeka go dłuższa przerwa w ścigniu. Za Drabika w King’s Lynn wystartuje rezerwowy – Paweł Przedpełski.

FIM kilka dni temu ogłosiła, że przyznaje trzy stałe dzikie karty za IMŚJ, a dostali je: zawodnik Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra Krystian Pieszczek, Robert Lambert z Wielkiej Brytanii oraz Szwed Joel Andersson. Dziką kartę na pierwszą rundę otrzymał Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) dwukrotny mistrz świata w kategorii 125 cc, w żużlu na trawie, natomiast zawodnikami rezerwowymi będą Max Clegg oraz Nathan Greaves. Pełna lista startowa wygląda następująco:

Lista startowa:
1. Patrick Hansen (Dania)
2. Dimitri Berge (Francja)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania)
4. Bartosz Smektała (Polska)
5. Adam Ellis (Wielka Brytania)
6. Erik Riss (Niemcy)
7. Krystian Pieszczek (Polska)
8. Jack Holder (Australia)
9. Eduard Krcmar (Czechy)
10. Paweł Przedpełski (Polska)
11. Mikkel Brøndum Andersen (Dania)
12. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania) – dzika karta
13. Wiktor Kułakow (Rosja)
14. Joel Andersson (Szwecja)
15. Josh Bates (Wielka Brytania)
16. Max Fricke (Australia)

17. Max Clegg (Wielka Brytania)
18. Nathan Greaves (Wielka Brytania)

Naszych zawodników zobaczymy już w trzech pierwszych biegach. Bartosz Smektała pojawi się na torze w biegu 1., Krystian Pieszczek w biegu 2., a Paweł Przedpełski w biegu 3. Najciekawszy będzie bieg 12. w którym to zobaczymy wszystkich naszych reprezentantów.

Zapytaliśmy Jacka Frątczaka, menadżera Eport2000.pl Team w Speedway Best Pairs, a wcześniej wieloletniego menadżera Falubazu Zielona Góra o to, kto będzie faworytem zawodów w King’s Lynn:

„Moim zdaniem faworytów do wygrania pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów jest trzech: Paweł Przedpełski, który wskoczył do rywalizacji w miejsce kontuzjowanego Maksa Drabika, Krystian Pieszczek. Obaj Polacy mają duże aspiracje do zdobywania trofeów w tym sezonie, do tego dla obu jest to ostatnia szansa na podkreślenie swojej świetnej juniorskiej kariery. Ich największym rywalem moim zdaniem będzie Australijczyk Max Fricke. Nie jestem w stanie powiedzieć, jaka będzie kolejność na podium, ale będę szczególnie trzymał kciuki za Krystiana, który przecież reprezentuje barwy Falubazu, ale powinniśmy też kibicować i trzymać kciuki za Pawła, który w tym sezonie pokazuje na prawdę fantastyczną formę. Dyspozycja dnia, sprzęt, kolejność pół startowych, to wszystko będzie miało kolosalne znaczenie dla tej rywalizacji, ale wierzę, że zakończy się ona sukcesem któregoś z Polaków”

Ekspert żużlowy podkreślił w rozmowie z nami, że decydujący w tej rywalizacji będzie też tor w King’s Lynn, który nie ma charakterystyki typowo angielskiej. Długi na 342 metry tor ma dość prostą geometrię, stąd zawodnicy z kontynentu nie powinni mieć problemu z dopasowaniem, co wyrównuje szanse w turnieju.

 

Początek wielkiego ścigania zaplanowany jest na sobotę na godzinę 20.30 czasu polskiego, tego samego dnia o 13.00 zaplanowany jest oficjalny trening. My cały czas przypominamy, że zawody będą dostępne do zobaczenia na żywo na naszym kanale na YT.

Zawody komentować będą Radosław Zieliński  z One Sport , pasjonat żużla, piszacy rownież do serwisów żużlowych. Razem z nim współkomentować będzie Jakub Lepmski od lat miłośnik żużla, ostatnio komentował m.in. finał Futsal Ekstraklasy na Orange Sport.

 

Przypominamy jednocześnie, że kolejne rundy IMŚJ na żużlu odbędą się po wakacjach, we wrześniu i październiku.
16.09.2016 – Finał 2 – Pardubice (Czechy)
2.10.2016 – Finał 3 – Gdańsk (Polska)

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top