World Rally Championship

Czas zdetronizować Volkswagena

Post-production : Astuce Productions

Citroen oficjalnie zaprezentował „broń”, którą w 2017 roku chce walczyć o odzyskanie Rajdowego Mistrzostwa Świata – To nowy Citroen C3. WRC niesie ze sobą nowe wyzwania i ten samochód ma być odpowiedzią na te wyzwania. Jak informuje Citroen: to samochód o unikalnym kształcie, który to co najważniejsze ma pod maską.

Auto zaprojektowane przez Citroën Style Centrum we współpracy z Citroën Racing, będzie konkurować po raz pierwszy w Rajdzie Monte Carlo w styczniu 2017 roku. Głównym celem powrotu do WRC zespołu fabrycznego jest oczywiście zwycięstwo w tej rywalizacji. 96 wygranych rajdów i 8 tytułów mistrzowskich do czegoś zobowiązuje prawda?

Z zewnątrz samochód wyróżnia się szerszym podwoziem, (o 55mm od „standardowego” auta) ale większe możliwości aerodynamiczne ma też dać spoiler przedniego zderzaka. C3 został dostosowany dla świata rajdów poprzez rozbudowę zderzaków.

Lusterka  zostały zrobione z włókna węglowego, będą w kolorze żółtym  a to jeden z dostępnych kolorów dla Nowego Citroëna C3. Warto podkreślić,

Post-production : Astuce Productions

że ostateczna wersja, która będzie startował w mistrzostwach będzie w pełni zgodna z obowiązującymi przepisami FIA WRC.

Zwiększona moc silnika do około 380KM , a możliwe to jest w szczególności poprzez rozszerzenie średnicy kołnierza turbo do 36 mm. Większe możliwości w aerodynamice poprzez maksymalną szerokości przedniego skrzydła – 1875mm, wystający z przodu zderzak oraz tylny zderzak wyposażony w dyfuzor. Powiększony tylny spoiler daje jeszcze większy docisk aerodynamiczny, a cały samochód jest o 25 kg lżejsza.
C3 WRC Concept Car wymiary:
Długość: 4.15m
Szerokość: 1.90m

A samochód (póki co w wersji komputerowej) na trasach rajdowych powinien prezentować się tak:

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top