Serie Wyścigowe

Czaczyk wygrywa w USA

czaczykPochodzący w Wrocławia Konrad Czaczyk z zespołu Leading Edge Grand Prix, wygrał wszystkie trzy wyścigi na formule US F4 podczas pierwszego weekendu mistrzostw, które odbyły wie w Lexington w stanie Ohio. To świetny początek kierowcy polskiego pochodzenia w debiutującej w tym roku serii Formula 4 United States Championships.

Pole position do pierwszego wyścigu zdobył Darren Keane. Pod koniec pierwszego okrążenia wypadkowi uległ Baltazar Lequizamon i musiał pojawić się safety car. Po trwających dwa okrążenia porządkach wyścig ruszył ponownie, a bardzo dobrze po restarcie zachował się Czaczyk, który przed drugim zakrętem wyprzedził lidera i prowadzenia nie oddał do końca wyścigu. Keana wyprzedził też Kyle Kirkwood, ale ponieważ najszybszy czas jednego okrążenia w pierwszym wyścigu osiągnął Darren Keane, to zgodnie z zasadami panującymi w Formula 4 USC zdobył pole position w drugim wyścigu.

W drugim wyścigu ponownie jesteśmy świadkami świetnej jazdy Czaczyka, który nie dość, że wygrywa wyścig, to dodatkowo zdobywa najlepszy czas jednego okrążenia i zdobywa pole position do 3 wyścigu. To spowodowało, że zwycięstwo pozostało niemalże kwestią formalności gdy zostawił prowadzącego Kirkwooda z tyłu.

Na cztery minuty przed końcem 30-minutowego wyścigu trzeciego z wyścigu wyleciał Austin Kaszuba, przy okazji pozbawiając dobrego miejsca swojego kolegę zespołowego Michael’a Goodyear’a. Nie udało się uporządkować tor po tym wypadku i kolejne zwycięstwo Czaczyka stało się faktem.

„Mieliśmy nie najlepszy początek weekendu, dopiero piąty czas kwalifikacji w piątek, ale wszystko sie odwróciło na naszą korzyść. To mój pierwszy start w tym samochodzie, a ja i mój zespół nie wymyślilibyśmy sobie bardziej udanego początku sezonu. Samochody są niesamowite, są elastyczne i przyjemne w prowadzeniu, nigdy nie prowadziłem podobnego pojazdu. Niektórzy kierowcy nie byli pewni, czego się spodziewać przychodząc do tej serii, ale szczerze musze powiedzieć, że wszystko wypadło świetnie.” – mówił Konrad Czaczyk 

Weekend w Lexington na torze Mid-Ohio Sports Car Course był otwierającym rywalizację w nowej serii Formula 4 United States Championships. Jest ona rozgrywana pod auspicjami FIA. W tej rywalizacji odbędzie sie pięć weekendów, podczas których rozgrywane są trzy wyścigi. Na starcie pojawiło się siedem zespołów i aż 15 kierowców. Zawody są seria towarzyszącą dla bardziej popularnych w USA wyścigów. W miniony weekend odbyły się przy okazji F2000 Championship Series a w sierpniu podczas drugiego weekendu towarzyszyć będą NASCAR Xfinity Series.

Komentuj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?

Popularne

To Top